ثبت شرکت مسائل و مشکلات بسیاری همیشه پیش روی کسانی می باشد که قصد راه اندازی یک کسب و کار را دارند. به دلیل پیچیده و طولانی بودن فرایند ثبت شرکت، راهنمای دقیق از فرایند ثبت شرکت، مدارک لازم، هزینه ها و دیگر قوانین برای کسانی که قصد دارند ثبت شرکت کنند بسیار مفید و ضروری می باشد. همچنین اتمام ثبت شرکت پایان فرایند نیست بلکه اقدامات ضروری پس از ثبت شرکت بسیار مهم تر بوده و ما تلاش کرده ایم بصورت خیلی ساده از آخرین قوانین و مقررات امور ثبت شرکتها موکلی محترم را آگاه سازیم

عناوین انواع شرکت های تجاری
•           شرکت سهامی  joint stock Co.
•           شرکت با مسئولیت محدود   .limited liability co
•           شرکت تضامنی  general partnership
•           شرکت مختلط غیر سهامی  limited partner ship
•           شرکت مختلط سهامیjoint stock partner ship
•           شرکت نسبی  proportional liability partnership
•           شرکت تعاونی تولید و مصرف  consumer and producer cooperative


منظور از ثبت شرکت چیست ؟

ثبت شرکت فرآیندی است که طی آن اشخاص حقیقی یا حقوقی قراردادی را مابین خود امضا می کنند که این قرارداد در برگیرنده قواعدی برای تعامل این اشخاص با یکدیگر و همچنین با اشخاص ثالت (خارج شرکت) است. شرکت ها بر حسب فعالیت و نوع تعامل مابین شرکا و سهامداران انواعی دارند نظیر سهامی خاص، مسئولیت محدود، شرکت تضامنی، سهامی عام و … و مسلما بر حسب نوع شرکت قواعد و چارچوب حاکم و در نتیجه نوع قرارداد و مراحل ثبت شرکت نیز متفاوت خواهد بود.

چه نوع شرکتی برایتان مناسب تر است؟
برای انتخاب نوع شرکت برای ثبت کردن به چه چیزهایی باید توجه شود؟ هر شخصی با توجه به نوع کاری که می خواهد در شرکت خودش انجام دهد و اهدافی که برای تأسیس شرکت دارد (کوتاه مدت و بلند مدت) می بایست حتما به اصول و قوانین مربوطه اشراف داشته باشد.
یک شرکت پس از تأسیس، زمانی می تواند انتظار آینده روشنی را داشته باشد که اصول لازم را در اساسنامه و اختیارات خودش رعایت کند. یک شرکت پس از اینکه تأسیس شد در صورت رعایت اصول مربوطه می تواند از معافیت های مالیاتی و عدم پرداخت مالیات قراردادهایش استفاده کند.
هدف گذاری در زمان تأسیس شرکت بسیار مهم و حیاتی است، پس لازم است که حتما در زمان تصمیم گیری آینده نگری را به عنوان یک رکن در نظر داشته باشیم.
اوراق ثبتی بعد از مدت کوتاهی دارای ارزش صعودی خواهند شد و از بعد از ثبت شرکت است که می توان از ارگانها، سازمان ها و بانک ها تسهیلات دریافت نمود. برای انتخاب نوع شرکت مورد نیاز، شما باید به بررسی شرایط و اهدافتان بپردازید.
شرکت های سهامی خاص و یا مسئولیت محدود دسته های اصلی مورد استفاده در کشورمان است که بیش از 98 درصد شرکت های ثبت شده را تشکیل می دهند.
انتخاب کردن این نوع شرکت ها فقط بستگی به نوع کار افراد، اهداف، نوع آینده نگری و تعداد نفرات شرکت دارد. از انواع دیگر شرکت می توان از شرکت تعاونی، شرکت سهامی عام، شرکت سهامی خاص، شرکت تضامنی، شرکت مختلط، شرکت سرمایه و ... نام برد.

راهنمای انتخاب نام شرکت؟
مواردی که باید برای انتخاب اسم شرکت به آنها توجه کرد کدامند. اسم شرکت نباید قبلاَ توسط شخص دیگری به ثبت رسیده باشد. یعنی اگر قبلاً شرکتی به نام "ابتکار" ثبت شده باشد دیگر کسی نمی‌تواند شرکتی را با همین نام ثبت کند. و باید اسم شرکت خود را به شکلی پشنهاد دهد تمایز آشکار و مشخصی با اسم شرکت قبلی داشته باشد مثلاً اگر شرکتی با نام "ابتکار پویا" ثبت شده باشد نه تنها نمی‌توان شرکت جدیدی با همین نام ثبت کرد، بلکه ثبت شرکتی با نام "پویا ابتکار" هم مجاز نیست. همچنین تمایز اسم شرکتها باید در کلمات خاص باشند و افزودن کلماتی مثل نوین ، گستر ، تک و امثال اینها به اسم شرکت نمی‌تواند وجه تمایز اسم یک شرکت از سایر شرکتها باشد. مثلاً اگر شرکتی با نام "ابتکار پویا" ثبت شده باشد، ثبت شرکتی با نام "نوین ابتکار پویا" یا "ابتکارگستر پویا" مجاز نخواهد بود. برای به حداقل رساندن اینگونه مشابهت ها اسم شرکت باید حداقل شامل سه کلمه خاص (غیر عام) باشد که ترکیب مشابه آن در اسم سایر شرکتهای ثبت شده وجود نداشته باشد.

مراحل ثبت شرکت
متقاضیان محترم ثبت شرکت جهت کار با سامانه اداره می بایست اطلاعات کافی در خصوص نوع و میزان سرمایه شرکت ، تعداد  نفرات سهامدار و اعضای هیئت مدیره در ثبت شرکت و همچنین اطلاعات کافی در خصوص تنظیم اساسنامهثبت شرکت را باید داشته باشند.
لذا کسانی که در این خصوص اطلاعات کافی را ندارند می توانند از کارشناسان ثبت شرکت بین الملل مشاوره رایگان دریافت نمایند.
•    پذیرش ثبت شرکت :
افرادی که خودشان می خواهند مراحل ثبت شرکت را انجام دهند ابتدا باید اطلاعات جامع در خصوص سامانه ثبت شرکت را داشته باشند و در این خصوص مواردی را اعلام می نمایم که عزیزانی که خود می خواهند مراحل اداری ثبت شرکت را انجام دهند دچار مشکل نگردند.
جهت پذیرش ثبت شرکت می بایست متقاضی طبق فرایند اعلام شده اقدام نماید .
متقاضی می بایست از طریق واحد هایی که در سامانه ثبت اعلام گردیده است واحد ثبت شرکت مورد نظر خود را انتخاب نماید .ثبت سرمایه و اطلاعات در خصوص ثبت شرکت و تعیین اعضاء و سهامداران و میزان سهام هر یک را اعلام نماید . همچنین قبل از ثبت شرکت باید تمام و کلیه مدارک اعضاء را اسکن نموده و همچنین باید جهت ثبت شرکت حداکثر حجم فایل 150 کیلو بایت بیشتر نگردد.
متقاضیان ثبت شرکت در تهران باید توجه داشته باشند که اداره کل واحد ثبتی و واحدهای ثبتی ، اداره ثبت شرکت و موسسات غیر تجاری می باشد.
پس از اقدام به پذیرش متقاضی ثبت شرکت به داخل صفحه ورود اطلاعات هدایت می گردد و باید تمام فرم های ثبت شرکت را تکمیل نماید . باید توجه داشت به منظور اطلاع از شماره پیگیری که صادر گردیده در حفظ و نگهداری آن کوشا بود و فرم پیگیری نمایش داده شده ثبت شرکت را نزد خود نگهدارید.
در بخش موضوع فعالیت های ثبت شرکت آیتمی وجود دارد که در صورتی موضوعثبت شرکت شما احتیاج به مجوز داشته باشد باید ابتدا موافقت اصولی ثبت شرکت را تهیه نماید و در صفحه مربوطه مجوز ثبت شرکت را اسکن کرده و همچنین می توانید سایر موضوعات مورد درخواست ثبت شرکت را در ابتدای همان صفحه درج نمایید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.