ثبت پایش در این مقاله تلاش و کوشش نموده است تا درباره ی ثبت موسسه در کرج مطالبی را ارائه نماید مقاله را بخوانید و در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

موسسه چیست؟

منظور از موسسه ها و تشکیلات غیر تجاری،همه تشکیلات و موسسه هایی می باشد که جهت امور و اهداف غیرتجاری اعم از امور علمی،ادبی،خیریه و....تشکیل می گردد اعم از اینکه موسسین و تشکیل دهندگان قصد انتفاع داشته باشند یا نداشته باشند.تشکیلات و موسسه های ذکر شده قادر می باشند عناوینی همانند انجمن،کانون،بنگاه و مانند آن را انتخاب کنند ولی،موسسه های ذکرشده،اتخاذ عنوان هایی که به تشکیلات دولتی و کشوری اختصاص دارند را ندارند.مطابق ماده 584 قانون تجارت تشکیلات ذکر شده از تاریخ ثبت،شخصیت حقوقی پیدا می کنند و قادر می باشد عنوان هایی از قبیل انجمن،بنگاه،کانون و....را اتخاذ نمایند.

ثبت موسسه در کرج

موسسات غیر تجاری میتوانند فعالیت های غیر تجاری داشته باشند. به طور مثال موضوعاتی شبیه به خیریه ،آموزش،ادبی و ...
چنین موسساتی که به ثبت میرسند دارای هویتی میشوند به  نام شخص حقوقی که عنوان های آنها مثل انجمن و کانون و .. می باشد.
تمام موسسه ها ی غیر تجاری دو دسته هستند که به شرح زیر می باشد.

 1. موسسه هایی که هدف آنها داشتن سود و یا ضرر نیست.
 2. موسسه هایی که هدفشان داشتن سود و ضرر است.

مزایای ثبت موسسه در کرج

چنانچه شرکتی به ثبت برسد همه ی قراردادهایی که میان شرکا بسته می شود رسمی و قانونی می شود و بعد از آن هیچ کدام یک نمی توانند همانند سند و اسناد غیررسمی از وجود اساسنامه و شرکتنامه و تصمیم های دیگری که به ثبت می رسد اظهار بی اطلاعی کنند و یا به ایراداتی که امکان دارد درباره ی اسناد غیررسمی وارد شود استناد نمایند.

ثبت شرکت از نظر اشخاصی که با شرکت معامله می کنند امری مهم و اساسی محسوب می شود و بسیار با اهمیت می باشد که بدون مراجعه نمودن به آن به طور معمول نمی توانند معامله انجام بدهند.زیرا شخصی که با شرکت قرارداد مهمی را منعقد می کند الزامی است که بداند سرمایه ی شرکت تا چه اندازه ای می باشد و زمینه ی اختیار مدیران تا چه اندازه ای می باشد و توان و نیروی این شخص حقوقی تا چه اندازه ای می باشد.

مراحل ثبتی موسسه در کرج

 1. مراحل ثبتی موسسه ها شبیه به ثبت شرکت است اما تنها تفاوت آن این است که موسسه ها برای ثبت احتیاج نیست گواهی سو پیشینه های اعضا هیئت مدیره را داشته باشند.
 2. موسسه ها با کمترین تعداد شرکا که دو نفر است به ثبت می رسد که این افراد باید به سن قانونی رسیده باشند.حداقل سرمایه ای که موسسات میتوانند داشته باشند 100000ريال است.
 3. برای ثبت موسسه غیر تجاری ارائه اظهارنامه ثبت الزامی است و همچنین اساسنامه و تقاضا نامه موسسه باید در دو نسخه به به همراه امضا اعضا به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری تسلیم شود.
 4. اگر که برای ثبت موسسه وکیلی معرفی شده باید وکالتنامه و مدارک وکیل هم ارسال شود.
 5. اگر که میخوهید بدانید واحد ثبتی موسسه کدام حوزه است باید به آدرس دفتر مرکزی توجه کرد که در هر شهری که باشد حوزه ثبتی هم در همان شهر میباشد.ابتدای کار که ثبت نام اولیه انجام میشود باید اوراق موسسه در دو نسخه به همراه امضای اعضا به اداره ارائه شود . بعد از اینکه اوراق و هم چنین صورتجلسه مجم�� عمومی موسس در دو نسخه ارائه شد باید به این موضوع توجه داشت که مدارک شناسایی همه اعضا باید برابر با اصل شود و نیز این مدارک به همراه اوراق به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری همان حوزه ارسال شود.
 6. بعد از ثبت نام حدود 20-25 روز ،آگهی ثبت موسسه صادر میشود و بعد از اینکه آگهی تاسیس صادر شد روزنامه رسمی باید ثبت نام شود هر زمان که گهی روزنامه رسمی صادر شد فرآیند ثبت موسسه به پایان رسیده است.
 7. موسسه های غیر تجاری برای تغییرات و تصمیمات شرکت های خود مجامع را باید تشکیل بدهند که هر مجمع وظیف مخصوص خود را دارد و نیز تصمیماتی که در هیئت مدیره انجام میشود با امضای اکثریت ارا معتبر می باشد.
 8. اگر که میخواهید موسسه غیر تجاری به ثبت برسانید باید از نیروی انتظامی تاییدیه دریافت کنید در غیر این صورت باید مدرک تحصیلی مرتبط ارائه دهید.

 انحلال وتصفیه

برای انحلال موسسه غیر تجاری دو روش وجود دارد.

 1. یک مجمع عمومی فوق العاده تشکیل میشود :که در اینصورت امور تصفیه دقیقا طبق اساسنامه انجام می شود و اگر مدیر تصفیه مشخص شده نشده باشد باید مجمع یک نفر را به عنوان مدیر تصفیه معرفی کند.
 2. به دستور دادگاه :که در این صورت کلیه فرآیند تصفیه به عهده مدیرانی است که در اساسنامه قید شده است وگرنه به تشخیص دادگاه یک شخص به عنوان مدیر تصفیه مشخص می شود.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت روبرو شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با ثبت پایش در ارتباط باشید و از تجربیات مشاوران و کارشناسان ما در این مجموعه بهره مند شوید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.