به منظور آن که شرکتی در کرج تاسیس و راه اندازی شود رعایت نمودن یک سری از مقررات و قوانین از الزامات می باشد در غیر این صورت شرکتی به وجود نخواهد آمد.در این خصوص ماده 195 قانون تجارت مقرر نموده است که ثبت کلیه شرکت های ذکر شده در این قانون از الزامات می باشد و از کلیه مقررات و قوانین ثبت شرکت ها پیروی می کند.هم چنین ماده 2 قانون ثبت شرکت ها هم به ثبت رسانیدن شرکت ها در کرج را امری الزامی دانسته است و به منظور مدیرانی شرکتی که شرکت خود را در کرج ثبت ننموده اند جریمه نقدی مشخص نموده است و افزوده است که در صورت درخواست مدعی العموم دستور انحلال شرکت متخلف هم صادر خواهد گردید.به همین دلیل هر شرکت تجاری در کرج در صورتی معتبر می باشد و از نظر قانونی رسمی محسوب می شود که ثبت شده باشد.علاوه بر این که ثبت شرکت ها به منظور معرفی و شناسایی می باشد بلکه از حیث قانون و حاکمیت اجتماع برای کسب وجود قانونی می باشد به نحوی که قبل از ثبت اعتبار وجود مشخص قانونی را دربرندارد.به عنوان یک عمل حقوقی شرکت در کرج نیازمند همکاری دو یا چند شخص می باشد.این همکاری به وسیله قراردادی به وجود نمی آید که اشخاص آن را منعقد و به امضا رسانیده اند.بلکه تابع مقررات و قوانینی می باشد که قانون گذار آن را در اختیار شرکا قرار داده است تا سرمایه های فردی خود را به منظور رسیدن به هدفی که کسب سود و درآمد می باشد به سرمایه جمعی مبدل نمایند.

برای آن که شرکتی در کرج ثبت گردد مستلزم طی مراحلی می باشد به همین منظور جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص به مقاله مراحل ثبت شرکت در کرج مراجعه نمایید.

مزایای ثبت شرکت در کرج

افتتاح حساب بانکی تجاری

برای افتتاح چنین حسابی باید مدرکی دال بر ثبت شرکت ارائه دهید. چنین حسابی برای شرکت سرمایه ارزشمندی محسوب می شود زیرا می توانید فعالیتهای شرکت را از فعالیت های فردی تان مجزا کنید. به علاوه وقتی به مشتریان حساب تجاری تان را می دهید آن ها نگاه حرفه ای تری به شما خواهند داشت.

برخورداری از وام و منابع مالی

وقتی برای بهره مندی از وام اقدام می کنید باید ثابت کنید که یک شرکت ثبت شده هستید. بانک و سرمایه گذاران با مشاهده اسناد یک شرکت ثبت شده  به شما بیشتر اعتماد خواهند کرد. وقتی شرکتی ثبت شده باشد مشتریان ساده تر می پذیرند تا در آن سرمایه گذاری کنند. با ثبت شرکت بهتر می توانید به منابع مالی و سرمایه دسترسی داشته باشید و این موضوع راه توسعه و پیشرفت را برای شما هموار می کند و از طریق منابع مالی مختلف می توانید بدهی مالی را تامین کنید.

کسب اعتماد

خریداران و مشتریان و خصوصا افرادی که به منظور اولین بار با آن ها وارد یک معامله تجاری می شوید، نیاز به اعتماد سازی برای قانونی بودن فعالیت های شما دارند. اگر شرکت شما ثبت نشده باشد در این صورت فعالیت های تجاری شما از جانب این نوع مشتریان مورد شک و شبهه خواهد بود. وقتی عملکرد شرکت و هویت آن شفاف باشد به راحتی مورد اعتماد واقع می شوید.

معاملات سودمند

با ثبت شرکت می توانید از تخفیف های خوبی در معامله با فروشندگان برخوردار شوید که برای شرکت های ثبت نشده میسر نیست. معمولا فروشندگان برای شرکت هایی که می توانند مدارک رسمی دال بر فعالیت تجاری ارائه دهند نرخ های مناسب تری در نظر می گیرند. حتی وقتی بخواهید با دولت وارد معامله شوید ثبتی بودن شرکت یکی از موارد الزامی است.

سفر تجاری به سایر کشورها

یکی دیگر از مزایای عالی ثبت شرکت این است که می توانید برای انجام سفرهای تجاری به سایر کشورها به راحتی ویزای آن ها را تهیه کنید. همیشه دولت ها از سرمایه گذاران خارجی که به فعالیت تجاری در کشورشان  علاقه مند هستند استقبال می کنند چون ارزش افزوده اقتصادی برای آن ها در بر خواهد داشت.

متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای می توانند با مشاوران و کارشناسان موسسه ثبت پایش در ارتباط باشند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.