ثبت برند در بجنورد

ثبت برند یک نشانه و یک شاخصه ای است که می تواند از حروف و تصویر تشکیل شود.از ثبت برند برای شناساندن –شناختن و متمایز بودن یک محصول با دیگر محصولات و خدمات استفاده کرد.ثبت و استفاده از برند ریشه در زمان های گذشته  و باستان دارد.ولی در زمان حاضراز  این علامت و شاخصه تجاری جهت ثبت و محافظت از محصولات ویا خدمات منحصر به فرد خود شکل گرفته است.

ثبت برند برای تمامی مصرف کنندگان این امکان را فراهم می کند که از کالا و خدماتی که مورد نظرشان است و با علامت و شاخصه مشخصی که ازدیگر کالاها و خدمات متمایز گردیده استفاده کنند.

هدف از ثبت برند در بجنورد

شناخته شدن محصولات-کالاها- و خدمات و داشتن وجه تمایز میان انها و دیگر کالاها و خدمات یکی از مهم ترین اهداف از ثبت برند است .

متقاضیان محترم باید توجه داشته باشند که زمان معین جهت استفاده از یک برند به مدت 10 سال است و بعد از تمام شدن مدت 10 ساله برند-برند ثبت شده این قابلیت را دارد که مجدد تمدید شود.شایان ذکر است که صاحبان و مالکان علامت یا برند تجاری ثبت شده در بجنورد می توانند با محافظت های درست از تلاش رقیبان و یا اشخاص دیگر جهت سو استفاده کردن از نام  و نشان تجاری خود پیشگیری کنند.

متقاضیان ثبت برند تجاری در بجنورد باید این نکته را بدانند که کلیه عبارت ها و واژه های نشان تجاری/علائم تجاری مترادف با کلمه برند هستند و همان معنی را شامل می شوند اگر تصمیم دارید برند و یا موارد ذکر شده در فوق را ثبت کنید باید مراحل زیر را انجام دهید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در بجنورد

ثبت علامت تجاری به صورتهای حقیقی و حقوقی صورت می گیرد نکته قابل توجهی وجود دارد و ان این است که مدارک مورد نیاز برای ثبت برند حقیقی و حقوقی با یکدیگر متفاوت است.

مدارک ثبت برند برای  اشخاص حقیقی :

 • رونوشت مدارک هویتی متقاضیان ( کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • رونوشت جواز کسب متقاضی
 • تحویل  یک نمونه از طرح برند و یا علامت مورد نظر به ابعاد 6*6
 • درصورتی که تصمیم دارید برند مورد نظر خود را به زبان لاتین به ثبت برسانید داشتن کارت بازرگانی ضروری می باشد.
 • اگر تصمیم دارید که برند خود را به زبان غیرفارسی ثبت کنید ارائه کارت بازرگانی الزامی است.

مدارک ثبت برند برای اشخاص حقوقی :

 • فتوکپی تمام مدارک شرکت یا شخص حقوقی ( آگهی تاسیس و تغییرات  ، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)
 • مجوزهای لازم از جمله جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی  که نشان دهنده این باشد که مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره  در شرکت مشغول به کار هستند.
 • اگر تمایل دارید برند خود را به زبان غیرفارسی ثبت کنیدارائه  کارت بازرگانی الزامی است.
 • فتوکپی مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت ( کپی کارت ملی و شناسنامه)
 • یک نمونه از برند و یا علامت مورد نظر به ابعاد6*6

مراحل ثبت برند در بجنورد

ما برای شما متقاضیان محترم مراحل ثبت برند در بجنورد  را به صورت ساده و بیان کرده ایم که به شرح ذیل می باشد:

ثبت برند توسط متقاضی در بجنورد

در گام اول باید به سامانه اداره مالکیت صنعتی  وارد شوید و با انتخاب گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی مراحل تکمیل اظهارنامه برند خود را شروع کنید و توجه داشته باشید که پروسه  تنظیم و تدوین اظهارنامه ثبت برند امری تخصصی است و نیازمند تجربه در این زمینه می باشد.

در گام بعدی اطلاعات مربوط به شخصیت حقوقی و یا حقیقی را به طور دقیق و کامل وارد نمایید باید به این نکته توجه داشته باشید که محصولات انتخابی با مجوز  انتخابی شما مطابقت داشته باشد در صورتی که از طبقات محصولات اطلاع ندارید باید از اطلاعات متخصصین در این زمینه استفاده کنید.

در گام بعدی مدارک لازم جهت ثبت برند را در سامانه مالکیت صنعتی بارگذاری کرده و ارسال نمایید. پس از طی این مراحل به مرحله واریز هزینه های ثبت برند می رسید که باید از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید. پس از تکمیل تمام گام های پرونده ثبت، برند درخواستی شما از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارشناسان این اداره ارسال می شود و در مرحله نوبت دهی و بررسی قرار می گیرد.

پس از بررسی های لازم توسط کارشناس اداره مالکیت صنعتی طی زمان دو تا سه ماه نظر کارشناس مبنی بر ثبت برند درخواستی شما و یا نقص آن اعلام می شود. چنانچه برند شما شامل نقص باشد باید نسبت به رفع نقص اقدام نمایید. پس از انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت تجاری می بایست روزنامه ثبت تقاضا علامت در سامانه روزنامه رسمی قوه قضاییه ثبت نام گردد.

ثبت برند توسط موسسه حقوقی پایش

در  گام اول تمام اطلاعاتی که مورد نیاز ثبت برند در بجنورد ، توسط مشاوران و کارشناسان  مجرب  موسسه حقوقی پایش از متقاضی گرفته می شود. مرحله بعدی شما باید تمام مدارک مورد نیاز ثبت برند را که کارشناسان موسسه از شما می خواهند را اماده کنید و به انها ارائه دهید.کارشناسان موسسه حقوقی پایش با توجه به مدارکی که شما ارائه کرده اید اقدام به تدوین و تکمیل  اظهارنامه ثبت برند می نمایند.

کلیه طبقات اجناس و خدمات  پس از دریافت مجوز اعطا شده مشخص می گردند سپس در سامانه الکترونیکی ثبت علائم تجاری به ثبت می رسند. در صورتی که اظهارنامه ثبت شده دارای نواقصی باشد کارشناسان حقوقی پایش جهت رفع نواقص اقدام می نمایند پس از منتشر شدن  اگهی درخواست  ثبت  علامت ثبت نام در روزنامه رسمی انجام می شود.با منتشر شدن روزنامه تشکیل پرونده ثبت علامت تجاری توسط وکیل موسسه حقوقی پایش انجام می پذیرد.

زمان و هزینه ، تعرفه و قیمت ثبت برند در بجنورد

یکی از مهم ترین موارد مدت زمان ثبت برند در بجنورد است که موسسه حقوقی پایش با توجه به پرسنل تخصصی خود موفق شده است زمان ثبت برند را به کمترین زمان ممکن برساند.

شایان ذکر است که در رابطه با هزینه ثبت  برند در بجنورد شما می توانید به صورت کاملا واضح و دقیق از کارشناسان ما سوالات خود را بپرسید فقط با یک تماس تلفنی .

ثبت اضافه کالا و طبقه در بجنورد

به منظور اضافه کردن کالا و طبقات می توانید به سامانه ثبت علامت تجاری مراجعه کرده و سپس گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه را انتخاب کنید و جهت گرد اوری این اظهارنامه اقدام کنید.

کلیه مراحل ثبت اضافه کالا یا طبقه برند تجاری مانند ثبت اظهارنامه صورت می گیرد.بااین تفاوت که ثبت نام اظهارنامه برند قبلی در اداره مالکیت صنعتی وجود دارد. با ارسال شدن اظهارنامه ثبت اضافه کالا و طبقه کارشناس اداره مالکیت صنعتی جهت بررسی پرونده اقدام می کند و اگر اظهارنامه ثبت شده مورد تایید وافع شود سپس با پرداخت هزینه های اضافه کالا و طبقات اگهی صادرشده قابلیت منتشر شدن را دارد.

اگر نیاز به مطالعه بیشتری در رابطه با ثبت شرکت در بجنورد و یا ثبت تغییرات شرکت در بجنورد  را دارید  این امکان برای شما وجود دارد که از طریق لینک هر کدام بتوانید به مقاله های مورد نظر انها مراجعه کنید.

ثبت علامت تجاری در بجنورد

علامت تجاری به حالت های جمعی و نام تجاری معرفی می گردد.هر علامتی که وجه تمایزی بین دو کالا و خدمات تولیدکنندگان نسبت به دیگران ایجاد می کند علامت تجاری نام دارد.علامت تجاری یک مشخصه و یک نماد فیزیکی است که حتما باید در اظهارنامه باشد زیرا  نشانگر مشخصه های خاص یک محصول است نام تجاری تعیین کننده شخص حقیقی و حقوقی متقاضی است.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در بجنورد

به طرح گرافیکی که  از شکل ها و دست نوشته ها و حروف یا اشکال هندسی تشکیل شده باشد   لوگو می گویند. برای طراحی لوگواز اشکالی استفاده می شود که به صورت خاصی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و باید وجه تمایزی بین سایر علائم تجاری باشد.

شما میتوانید جهت دریافت اطلاعات کامل در رابطه با  ثبت آرم و لوگو دربجنورد  با کارشناسان تخصصی موسسه حقوقی ثبت شرکت و برند پایش تماس حاصل فرمایید.. 

واژه نامه های مرتبط با ثبت برند در بجنورد

 • ثبت علائم تجاری در بجنورد
 • ثبت علامت تجاری در بجنورد
 • ثبت نشان تجاری در بجنورد
 • ثبت آرم تجاری در بجنورد
 • ثبت لوگوی تجاری در بجنورد
 • ثبت برند تجاری در بجنورد
 • ثبت برند در استان خراسان شمالی

 • ثبت برند در شیروان
 • ثبت برند در اسفراین
 • ثبت برند در آشخانه
 • ثبت برند در درق
 • ثبت برند در جاجرم

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.