ثبت برند در کرمان

برای ثبت برند درکرمان   باید مراحل ثبت شرکت کامل شود که به شرح ذیل است:

برای انکه نام و علامت تجاری مورد حمایت قرار بگیرد و یا حق استعمال انحصاری خدمات و یا کالا داشته باشد متقاضی باید مبالغی را به عنوان هزینه های دولتی پرداخت نماید و از طریق می تواند از ان محافظت کند.

زمان محافظت کردن از علامت تجاری متمایز است ولی قابلیت تمدید شدن را دارد. حفاظت کردن از علامت تجاری را مراجع قانونی که در بیشتر نظام ها اجازه تعطیل کردن و روی گردانی در این خصوص را دارند تصویب می شود.علائم تجاری با گسترش یافتن و اعطا کردن سود به صاحبان کمک می کند که انها در سطح جهانی سرمایه گذاری کنند.

و این خلاقیت را گسترش دهند.وقتی از نام و علائم تجاری محافظت می شود افراد سود جو و نادرست نمی توانند از این علامت استفاده کنند و محصولات نامرغوب و فاقد کیفیت را وارد بازار کنند و همچنین  وجه تمایزی میان کالای مورد نظر با سایر کالا می شود.

این نظام برای مردم این امکان را فراهم میکند که بتوانند  به صورت عادلانه جهت تولید و خرید و فروش کالاها  سرمایه گذاری کنند و تجارت بین المللی از این روش اسان می گردد.

صاحب برند ممکن است شخص حقوقی یا حقیقی باشد برای انها حقوق انحصاری در نطر گرفته شده است که با پرداخت کردن هزینه های مربوط به ان حمایت می شوند و در خصوص مدت زمان حمایت محدودیتی وجود دارد.

از انجایی که زمان محدودی برای محافظت از نام و علامت تجاری وجود دارد ولی می تواند تمدید گردد و وظیفه حفاظت و نگهداری از علامت تجاری را مراجع قانونی برعهده دارند که در بیشتر نظام ها اجازه انحلال و هرگونه برخورد با سوء استفاده  در این راستا را دارند تصویب می گردد.از انجایی که  که برند های تجاری می توانند این نواوری را گسترش دهند و به صاحبان خود سود بالایی برسانند تا بتوانند در سطح جهانی سرمایه گذاری کنند.

وقتی از نام تجاری محافظت می شود مانع این می شود تا افراد سود جو و نادرست نتواننداز برند تجاری ثبت شده برای  محصولات نامرغوب و بدون کیفیت خود استفاده کرده و آن ها را به بازار عرضه کنند. این دستگاه سیاسی این امکان را فراهم کرده است که مردم بتوانند به صورت عادلانه برای تولید و خرید و فروش کالاها سرمایه گذاری کنند تا از این طریق تجارت بین الملل هموار و اسان گردد.

مدت اعتبار برند پس از ثبت در کرمان

وقتی یک برندی ثبت می شود از تاریخ ارائه اظهارنامه به مدت ده سال محافظت می گردد بااین که مدت محدود است اما پس از اتمام ده سال قابلیت تمدید شدن را دارد و با پرداخت کردن مبلغی مجددا تمدید می شود.اگر مدت ده ساله برند تمام شد و صاحب برند برای تمدید کردن ان کاری انجام نداد به مدت 6 ماه قانون گذار فرصتی به او می دهد تا صاحب برند بتواند با پرداخت کردن جریمه برای تاخیر جهت تمدید حق منحصر به فرد خود اقدام کند و حق ده ساله برند خود را تحویل بگیرد.

چه برندهایی در کرمان قابل ثبت هستند؟

در دنیای امروز که کشورها افزایش یافته اند برندهایی( مانند رنگ ها ،صدا ها ،علامت های سه بعدی )که در گذشته قابلیت ثبت شدن را نداشتند ثبت می گردند .ممکن است مواردی که در فوق ذکر شده است را برخی از کشورها به ثبت نرسانند و براین باور باشند که فقط برندهایی قابلیت ثبت شدن را دارند که دیده می شوند.و به گونه ای دیگر این کشورها فقط برندهای  گرافیکی یا تصویری را ثبت می کنند.

دامنه محافظت علامت تجاری چقدر است؟

تمامی کشورهای جهان علائم تجاری را ثبت و محافظت می کنند هر کدام از دفاتر ملی یا ناحیه ای اطلاعات کامل که شامل ثبت و تمدید علائم می باشد را محافظت می کنند،هر چند که چنین ثبتی مختص کشور مربوطه یا دیگر کشورها باشد.

نظام بین المللی ثبت wipo   علائم تجاری را به جهت اینکه ثبت جداگانه ای در دفتر هر کشور صورت نگیرد اجرا و برعهده دارد.این نظام بین المللی ثبت دارای دو عهدنامه است که بر اساس ان مدیریت می شود:

توافق‌نامه مادرید، وابسته به ثبت بین‌المللی علائم و قرارداد مادرید (موافقت‌نامه مادرید، شخص دارای اتصال توسط ملیت، مقر یا مؤسسه) با كشوری در ارتباط با یك یا هر دوی این عهدنامه‌ها می‌تواند براساس ثبت یا درخواست در دفتر آن كشور، ثبت بین‌المللی مؤثری در چند یا تمام كشورهای عضو اتحادیه مادرید بدست آورد. .    

زمانی علائم تجاری حقیقی است که به نام شخص ثبت شده باشد و همچنین علائم تجاری حقوقی است که به نام شرکت ثبت شده باشد

ارائه مدارک مورد نیاز برای ثبت تنها تفاوت بین علائم تجاری حقیقی و حقوقی است. برای شخص حقیقی تمامی مدارک باید به نام شخص و به طبقه و فعالیت مورد نظرمربوط  باشد. برای مثال کسی که جواز کسب آن مربوط به نساجی باشد نمی تواند علامت را در طبقه غیر از نساجی ثبت کند.

برای شخص حقوقی تمام مدارک و مجوزها باید به نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه مورد نظر برای ثبت باید در موضوع شرکت قید شده باشد. اگر طبقه مورد نظر در موضوع شرکت نباشد می‌تواند موضوع مورد نظر را به شرکت اضافه کند و بعد از آن برای ثبت برند اقدام نماید.

نگرانی به جهت  تقلب و کپی برداری از نام نشان تجاری خود نداشته باشید . با ثبت برند و نام تجاری در کرمان می توانید برای افراد سودجو مانع ایجاد کنید تا نتوانند از کالاهای شما سو استفاده کنند.

مدارک لازم برای ثبت برند در کرمان

مدارک مورد نیاز ثبت برند شخص حقیقی:

 • کپی از  شناسنامه و کارت ملی
 • کپی از  کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف غیر فارسی استفاده شده باشد)
 • کپی از مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

مدارک مورد نیاز ثبت برند شخص حقوقی:

 • کپی از شناسنامه و کارت ملی
 • کپی از روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت(از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)
 • از کپی از مجوز فعالیت(جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
 • ارائه کارت بازرگانی(در صورتی که از حروف غیرفارسی استفاده شده باشد)

مراحل ثبت برند در کرمان

 شما باید در ابتدا یک نام مناسب و مختصر انتخاب کنید

از نامی که برای برند خود انتخاب کرده اید اطلاعاتی به دست اورید

کلیه مدارک را اماده کرده ودر سیستم اسکن کنید
برای انکه اظهارنامه ثبت برند درزاهدان در  اداره مالکیت صنعتی ثبت شود باید وارد قسمت اظهارنامه علامت تجاری شوید و عملیات ثبت را شروع کنید
مرحله ها را مانند فرم ها کامل کنید و اطلاعات را با دقت تکمیل کنید
در این مرحله شما باید مدارک اسکن شده را بارگزاری کنید

برای انکه مطمئن شوید اطلاعات را صحیح وارد  کرده اید می توانید به سامانه اداره صنعتی مراجعه کنید و با دریافت کد رهگیری و کلمه عبور اطلاعات را ویرایش کنید

هزینه های حق الثبت برند درکرمان را پرداخت کنید و مدارک را به اداره بفرستید.

 کارشناسی پرونده توسط کارشناس اداره ثبت برندبا نظارت رئیس اداره و معاون ایشان  انجام می پذبرد.

درصورت نداشتن سابقه های ثبتی و یا تشابه و یا هر مورد باز دارتده ازثبت آگهی تقاضای ثبت برند صادر می گردد.
برای ادامه مراحل ثبت برند باید اگهی تقاضا شده به روزنامه رسمی کشور برای منتشر شدن اعلام شود و به مردم ارسال گردد.

روزنامه بعد از 30 روز منتشر می شود و اعتراض کنندگان می توانند در صورت داشتن اعتراض جهت ثبت برند اقدام نمایند.
در صورتی که هیچ اعتراضی صورت نگرفت اظهارنامه جهت ثبت صادر می شود که باید مبلغی را پرداخت نمایند.
اگهی ثبت برند و شماره ثبت برند صادر می شود
آگهی رسمی ثبت برند جهت چاپ در روزنامه رسمی کشورارسال می گردد.
صدور (گواهینامه ثبت برند) پایان مراحل ثبت برند می باشد.

ثبت علامت تجاری در کرمان

برند، نشان تجاری  یا یک (نماد،نام،طرح،رقم،حروف) و... می باشد که که میان کالاهای مشابه وجه تمایزی ایجاد می کند و می تواند یک خدمات یا یک محصول خاصی را نشان بدهد.
منظور از برند یا نشان تجاری یک پدیده ای است که مخاطب یا اشخاص می توانند صفت ها و خصوصیات ان را به صورت دیداری،شنیداری،و یا...در ذهن و قلب خود به خاطر بسپارد..

برند همه احساسات و خصوصیاتی را شامل می شود که با یک نام در هم امیخته شده است.

ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در کرمان

لوگو یا آرم تجاری در واقع ترسیمی از برند شما است که به شکل مخصوص  و منحصر به فرد برای شما طراحی می گردد. امروزه بسیاری از برندهای بزرگ داخلی و خارجی دارای لوگو یا نمادی جهت معرفی خود هستند مثلا" لوگوی تنقلات چیتوز که شبیه به یک میمون طراحی شده و یا لوگوی مارکهایی مانند VERCACHE  که از مجموعه ای از خطوط عمودی و افقی به وجود آمده . یا مثلا" لوگوی مارک D&G که متشکل از حروف با یک فونت خاص می باشد و با دیدن این لوگوها مشتریان سریعا" هویت ، اصالت و منشا محصول را تشخیص می دهند.

واژگان مرتبط با ثبت برند در کرمان

 • ثبت علامت تجاری در کرمان
 • ثبت لوگو و نام تجاری در کرمان
 • ثبت اسم تجاری در کرمان
 • ثبت نام و نشان تجاری در کرمان
 • ثبت آرم تجاری در کرمان

ثبت برند در استان کرمان

 • ثبت برند در سیرجان
 • ثبت برند در رفسنجان
 • ثبت برند در جیرفت
 • ثبت برند در بم
 • ثبت برند در زرند
 • ثبت برند در بردسیر
 • ثبت برند در بافت
 • ثبت برند در شهربابک
 • ثبت برند در ماهان
 • ثبت برند در کهنوج

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.