ثبت برند در قم

وقتی  از ثبت برند صحبت می شود منظور به ثبت رساندن یک علامتی که با کمک ان بتوانیم کالاها و خدمات خود را از دیگر کالاهای مشابه متمایز کنیم در دنیای امروز از این علامت و شاخصه توسط نظامهای دولتی محافظت می شود که با پرداخت مبلغی این حمایت محقق می شود.

ثبت برند برای تمامی مصرف کنندگان این امکان را به فراهم می سازد که از کالا و خدماتی که مورد نظرشان است و با علامت و شاخصه مشخصی که ازدیگر کالاها و خدمات متمایز گردیده استفاده کنند.

هدف از ثبت برند در قم

 یکی از اهداف مهم برای شناخته شدن محصولات-کالاها- و خدمات و داشتن وجه تمایز میان انها و دیگر کالاها و خدمات انتخاب کردن و به ثبت رساندن برند است

متقاضیان محترم باید توجه داشته باشند که زمان تعیین شده جهت استفاده از یک برند به مدت 10 سال است و بعد از تمام شدن مدت 10 ساله-برند ثبت شده این قابلیت را دارد که مجدد تمدید شود.شایان ذکر است که صاحبان و مالکان علامت یا برند تجاری ثبت شده در قم می توانند با محافظت های درست از تلاش رقیبان و یا اشخاص دیگر جهت سو استفاده کردن از نان و نشان تجاری خود پیشگیری کنند.

متقاضیان ثبت برند تجاری در قم باید این نکته را بدانند که کلیه عبارت ها و واژه های نشان تجاری/علائم تجاری مترادف با کلمه برند هستند و همان معنی را شامل می شوند اگر تصمیم دارید برند و یا موارد ذکر شده در فوق را ثبت کنید باید مراحل زیر را انجام دهید.

مدارک لازم جهت ثبت برند در قم 

ثبت علامت تجاری به صورتهای حقیقی و حقوقی صورت می گیرد نکته قابل توجهی وجود دارد و ان این است که مدارک مورد نیاز برای ثبت برند حقیقی و حقوقی با یکدیگر متفاوت است.

مدارک ثبت برند برای  اشخاص حقیقی :

 • کپی مدارک هویتی متقاضیان
 • کپی جواز کسب متقاضی
 • ارائه یک نمونه از طرح برند و یا علامت مورد نظر به ابعاد 6*6
 • اگر تصمیم دارید که برند خود را به زبان غیرفارسی ثبت کنید ارائه کارت بازرگانی الزامی است.

مدارک ثبت برند برای اشخاص حقوقی :

 • کپی تمام مدارک شرکت یا شخص حقوقی ( آگهی تاسیس و تغییرات  ، روزنامه تاسیس و تمامی تغییرات مربوط به شرکت)
 • مجوزهای لازم از جمله جواز تاسیس ، جواز صنایع یا بهره برداری ، و مدارکی  که نشان دهنده این باشد که مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره  در شرکت مشغول به کار هستند.
 • اگر تمایل دارید برند خود را به زبان غیرفارسی ثبت کنیدارائه  کارت بازرگانی الزامی است.
 • کپی مدارک شناسایی مدیرعامل شرکت
 • یک نمونه از برند و یا علامت مورد نظر به ابعاد6*6

مراحل ثبت برند در قم

ما برای شما متقاضیان محترم مراحل ثبت برند در قم را به صورت ساده وروان  بیان کرده ایم که به شرح ذیل می باشد:

ثبت برند توسط متقاضی در قم

در ابتدا شما باید به سایت اداره مالکیت صنعتی وارد شوید سپس گزینه ثبت اظهارنامه الکترونیکی را انتخاب نمایید.و این نکته را بدانید که تهیه و تنظیم اظهارنامه یک امری تخصصی است و تجربه کافی در این خصوص از ملزمات است.

در این مرحله شما باید اطلاعاتی که به اشخاص حقیقی و حقوقی مربوط می شود را به صورت کامل انجام دهید اگر از طبقه محصولات اطلاعاتی ندارید باید از اطلاعات متخصصین کمک بگیرید زیرا محصولاتی که انتخاب می کنید باید با مجوز انتخابی شما متفاوت نباشد.

در مرحله بعدی باید  مدارک لازم برای  ثبت برند را در سامانه مالکیت صنعتی بارگذاری کرده و ارسال نمایید. پس از طی این مراحل نوبت به مرحله واریز هزینه های ثبت برند می رسید که باید از طریق درگاه اینترنتی واریز نمایید. پس از تکمیل تمام مراحل  پرونده ثبت می گردد و برند درخواستی شما از طریق سامانه اداره ثبت مالکیت صنعتی به کارشناسان این اداره ارسال می شود و در مرحله نوبت دهی و بررسی قرار می گیرد.

بعد از بررسی های لازم توسط کارشناس اداره مالکیت صنعتی طی زمان دو تا سه ماه نظر کارشناس مبنی بر ثبت برند درخواستی شما و یا نقص آن اعلام می شود. چنانچه برند شما شامل نقص باشد باید نسبت به رفع نقص اقدام نمایید. پس از انتشار آگهی تقاضا ثبت علامت تجاری می بایست روزنامه ثبت تقاضا علامت در سامانه روزنامه رسمی قوه قضاییه ثبت نام گردد.

ثبت برند توسط موسسه حقوقی پایش

در  گام اول تمام اطلاعاتی که مورد نیاز ثبت برند در قم ، توسط مشاوران و کارشناسان  مجرب  موسسه حقوقی پایش از متقاضی گرفته می شود. مرحله بعدی شما باید تمام مدارک مورد نیاز ثبت برند را که کارشناسان موسسه از شما می خواهند را اماده کنید و به انها ارائه دهید.کارشناسان موسسه حقوقی پایش با توجه به مدارکی که شما ارائه کرده اید اقدام به تدوین و تکمیل  اظهارنامه ثبت برند می نمایند..

کلیه طبقات اجناس و خدمات  پس از دریافت مجوز اعطا شده مشخص می گردند سپس در سامانه الکترونیکی ثبت علائم تجاری به ثبت می رسند. در صورتی که اظهارنامه ثبت شده دارای نواقصی باشد کارشناسان حقوقی پایش جهت رفع نواقص اقدام می نمایند پس از منتشر شدن  اگهی درخواست  ثبت  علامت ثبت نام در روزنامه رسمی انجام می شود.با منتشر شدن روزنامه تشکیل پرونده ثبت علامت تجاری توسط وکیل موسسه حقوقی پایش انجام می پذیرد.

زمان و هزینه ، تعرفه و قیمت ثبت برند در قم

یکی از مهم ترین موارد مدت زمان ثبت برند در قم است که موسسه حقوقی پایش با توجه به پرسنل تخصصی خود موفق شده است زمان ثبت برند را به کمترین زمان ممکن برساند.شایان ذکر است که در رابطه با هزینه ثبت و برند در قم شما می توانید به صورت کاملا واضح و دقیق از کارشناسان ما سوالات خود را بپرسید

ثبت اضافه کالا و طبقه در قم

به منظور اضافه کردن کالا و طبقات می توانید به سامانه ثبت علامت تجاری مراجعه کرده و سپس گزینه ثبت اظهارنامه افزایش کالا و طبقه را انتخاب کنید و جهت گرد اوری این اظهارنامه اقدام کنید.کلیه مراحل ثبت اضافه کالا یا طبقه برند تجاری مانند ثبت اظهارنامه صورت می گیرد.

بااین تفاوت که ثبت نام اظهارنامه برند قبلی در اداره مالکیت صنعتی وجود دارد. با ارسال شدن اظهارنامه ثبت اضافه کالا و طبقه کارشناس اداره مالکیت صنعتی جهت بررسی پرونده اقدام می کند و اگر اظهارنامه ثبت شده مورد تایید وافع شود سپس با پرداخت هزینه های اضافه کالا و طبقات اگهی صادرشده قابلیت منتشر شدن را دارد.

اگر نیاز به مطالعه بیشتری در رابطه با ثبت شرکت در قم و یا ثبت تغییرات شرکت در قم را دارید  این امکان برای شما وجود دارد که از طریق لینک هر کدام بتوانید به مقاله های مورد نظر انها مراجعه کنید.

ثبت علامت تجاری در قم

وجود آن در اظهارنامه ضروری می باشد و خصوصیات خاص محصول را نشان میدهد و نام تجاری تعیین کننده شخص حقیقی یا حقوقی متقاضی علامت می باشد. 

علامت تجاری به حالت های جمعی و نام تجاری معرفی می گردد.هر علامتی که وجه تمایزی بین دو کالا و خدمات تولیدکنندگان نسبت به دیگران ایجاد می کند علامت تجاری نام دارد.

 ثبت لوگو و آرم و علائم تجاری در قم

به طرح گرافیکی که  از شکل ها و دست نوشته ها و حروف یا اشکال هندسی تشکیل شده باشد   لوگو می گویند. برای طراحی لوگواز اشکالی استفاده می شود که به صورت خاصی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و باید وجه تمایزی بین سایر علائم تجاری باشد.

شما میتوانید جهت دریافت اطلاعات کامل در رابطه با  ثبت آرم و لوگو درقم با کارشناسان تخصصی موسسه حقوقی ثبت شرکت و برند پایش تماس حاصل کنید   

واژگان مرتبط با ثبت برند در قم

 • ثبت علامت تجاری در قم
 • ثبت لوگو و نام تجاری در قم
 • ثبت اسم و تجاری در قم
 • ثبت نام و نشان تجاری در قم
 • ثبت ارم تجاری در قم

ثبت برند در استان قم

 • ثبت برند در قنوات
 • ثبت برند در جعفریه
 • ثبت برند در کهک
 • ثبت برند در دستجرد
 • ثبت برند در سلفچگان

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.