مراحل ثبت برند در کرج

هر بازرگانی که قصد دارد محصولات و خدمات خود را وارد عرصه بازار کرج کند قادر می باشد بایستی برند منحصر به فردی را به منظور آن محصول برگزیند. علامتی که بازرگان به منظور محصولات و خدمات خود انتخاب می نمایند بایستی مطابق قانون و مقررات ثبت شرکت ها و علامت ها و اختراعات باشد و براساس آن ها علامت را به ثبت برساند.

به همین دلیل ماده2 قانون ثبت علامت ها و اختراعات در این رابطه مقرر داشته است که « حق استعمال انحصاری علامت تجارتی فقط برای کسی شناخته خواهد شد که علامت خود را به ثبت رساند. »به منظور ثبت علامت تجاری در کرج بایستی کلیه مدارک لازم قانونی شخص درخواست کننده کامل و جامع باشد و با رعایت کامل و جامع مقررات مرحله های قانونی آن سپری شده باشد.

به ثبت رساندن برند در کرج امری اختیاری است و در مواردی که دولت ثبت ان را الزامی وضروری می پندارد بایستی به ثبت رسانده شود.

مواردی که در ذیل بیان شده اند بایستی برند آن ها به ثبت رسیده باشد و دولت آن را در  30 اردیبهشت ماه 1328 الزامی و ضروری پنداشته است:

 1. مواد غذایی که بایستی در لفاف و ظروف مخصوصی باشد مثل : کنسرو، کره و … یا نوشابه و آب های گازدار.
 2. لوازم آرایشی که به صورت مستقیم بر روی پوست بدن انسان تاثیر دارد. مثل : صابون، عطر، ادکلن.
 3. داروهای اختصاصی با موارد ی که از آن ها در طب استفاده می شود اعم از انسانی و حیوانی.

مدارک مورد نیاز جهت ثبت برند در کرج

برای برند در کرج باید مدارکی که در ذیل  درج شده است را آماده کنید و آن ها را اسکن نمایید و به مرجع ثبتی خود ارائه دهید:

الف- شخص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. کارت ملی ارائه گردد.
 3. در صورتی که در برند از حروف غیرفارسی استفاده شده باشد رونوشت کارت بازرگانی ارائه گردد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت مانندجواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از نهاد��ای نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است ارائه گردد.

ب- شخص حقوقی

 1. رونوشت شناسنامه ارائه گردد.
 2. رونوشت کارت ملی ارائه گردد.
 3. رونوشت روزنامه ی  تاسیس و آخرین تغییرات شرکت ارائه گردد توجه داشته باشید که از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد.
 4. رونوشت مجوز فعالیت مانند جواز تاسیس،پروانه ی بهره برداری،پروانه ی ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیتی که از سازمان های نظارتی و حاکمیتی دولتی صادر شده است ارائه گردد.
 5. در صورتی که در برند از حروف غیر فارسی استفاده شده باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی است.
گروه ثبت پایش آماده ارائه بهترین  خدمات ثبت برند در کرج

مزایای ثبت برند در کرج

 1.  با ثبت برند می توانید بین خود و رقابت خود تمایز قابل شوید.
 2. با ثبت برند می توانید پیام اصلی خود را در قلب و ذهن مشتریان هدف ثبت نمایید.
 3. با ثبت برند می توانید در گام های بازاریابی خود ثابت قدم و استوار بوده و سماجت نمایید.
 4. با ثبت برند می توانید خدمات خود را طبق نظر مشتریان ارائه دهید تا صمیمیت نام تجاری خود را نشان دهید.
 5. با ثبت برند می توانید پیام ها یتان را شفاف و به سرعت ارسال نمایید.
 6. با ثبت برند می توانید برای طرح های خود اعتبار ایجاد کنید.
 7. با ثبت برند می توانید یک پل عاطفی بسازید.
 8. با ثبت برند می توانید وفاداری قدرتمندی را در کاربران خود بوجود آورید.

مراحل ثبت برند در کرج

متقاضیان به منظور ثبت اظهارنامه علامت های تجاری بایستی به سامانه  http://iripo.ssaa.ir مراجعه کنند و به منظور ثبت برند در کرج مبادرت نمایند. لازم به ذکر است که سامانه فوق به منظور ثبت علامت های تجاری در نظر گرفته شده است و شما قادر می باشید بدون آن که به صورت حضوری به اداره ثبت علامت ها در کرج مراجعه کنید علامت خود را ثبت کنید.

پاسخ اداره ثبت علامت ها به وسیله بخش پیگیری اظهارنامه و چکیده پرونده قابل رویت می باشد و کلیه مکاتبه ها در رابطه با اظهارنامه به وسیله همین درگاه اینترنتی بخش ثبت انواع تقاضا (رفع نقص، پرداخت حق الثبت، تمدید، انتقال و ...)  امکان پذیر می باشد. 

بعد از آن که پرونده تشکیل شد و به کارشناسان و مشاوران اداره مالکیت صنعتی بازگردانده شد بعد از حداقل 45 روز و حداکثر 120 روز وضعیت پرونده مشخص می گردد و در این مرحله حالت های زیر به وجود می آید :

الف. تایید 

در صورتی که پرونده دربردارنده نقص ، اشکال، مغایرت، مشابهت نباشد به منظور صادر شدن آگهی درخواست ثبت علامت تجاری مبادرات بعدی صورت می گیرد.

به این نکته توجه داشته باشید که علامت تجاری به 3 آگهی نیاز دارد و در این مرحله نخستین آگهی می باشد.

در این مرحله بایستی روزنامه رسمی صورت بگیرد.یعنی تقاضای پرونده شما که مورد  تایید و تصدیق واقع شده است در روزنامه های کثیرالانتشار چاپ و منتشر می گردد. توجه داشته باشید که مدت زمان صدور روزنامه رسمی 10الی15 روز کاری زمان می برد.

بعد از آن که آگهی رسمی روزنامه اول چاپ و منتشر گردید فرصتی 31 روزه  به منظور اعتراض در نظر گرفته می شود تا در صورتی که شخصی درباره علامت تجاری مورد درخواست شما ادعا و یا اعتراضی داشته باشد اعتراض خود را ابلاغ نماید.

چنانچه 30روز کاری سپری گردید و هیچ گونه اعتراض یا ادعایی وجود نداشت آگهی دوم در روزنامه رسمی چاپ و منتشر می گردد. شایان ذکر است که آگهی دوم به معنای دربرداشتن شماره ثبت علامت تجاری می باشد و به طور تقریبی 30درصد از کار انجام شده است.

در صورتی که آگهی دوم چاپ و منتشر شد و در این رابطه هیچ گونه مشکل و یا نقصی وجود نداشت به طور سریع به منظور چاپ و انتشار در روزنامه کثیر النتشار مبادرت صورت می گیرد.

به منظور این که روزنامه رسمی داخل سایت قابل پیگیری و رد جویی باشد و به صورت کامل چاپ و منتشر شده باشد به 10الی15 روز کاری نیاز خواهد داشت.

بعد از آن که کلیه مراحل ثبت برند به پایان رسید تصدیق نامه ای به مدت زمان 10ساله برای شخصی که علامت خود را به ثبت رسانده است در  نظر گرفته شده است.این مدت زمان با پرداخت هزینه ای به صورت مجدد قابلیت تمدید شدن را دارد و شخص با به ثبت رساندن برند خود از حمایت قانونی بهره مند می شود و بدین وسیله جلوی هر گونه سو استفاده های احتمالی از برند یا علامت تجاری او گرفته می شود و افراد سود جو و متقلب قادر نمی باشند از آن برند یا علامت تجاری سو استفاده کنند و در صورت مرتکب شدن به خطایی در رابطه با برند یا علامت تجاری مورد پیگرد قانونی واقع می گردند.

در انتها خاطر نشان می شویم که در صورت مواجه شدن با هر سوال و مسئله ای می توانید با مشاوران و کارشناسان ثبت پایش تماس بگیرید و از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.