ثبت شرکت در یاسوج

افراد و اشخاص حقیقی که در یاسوج  برای توسعه کسب و کار خود و در کنار هم قرار گرفتن و مشارکت 2 و یا چند نفر تصمیم می گیرند که علاوه بر شهرت و وجهه کسبی افزایش درآمد و سودهی را در پی داشته باشند می توانند شرکت را در یاسوج ثبت نمایند . برای این مشارکت باید هدفی را در نظر داشته باشند . که به اشتراک گذاشتن این سرمایه بتوانند سود قابل توجهی بدست آورند .

هنگام ثبت شرکت تمام جزئیات از جمله: اسم شرکت، نوع شرکت، اساسنامه شرکت، تعداد شرکا، یا سهامداران شرکت، مقدار سرمایه شرکت، موضوع فعالیت شرکت، محل شرکت و... در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از تائید جهت اطلاع عموم در روزنامه رسمی کشور آگهی می‌شود.

شرایط ثبت شرکت در یاسوج

برای ثبت شرکت خود  در یاسوج باید شرایط را در نظر گرفت که این شرایط الزامی است که با در نظر گرفتن فعالیت و تخصص افراد باشد . ثبت شرکت در یاسوج در 7 قالب ثبتی به ثبت می رسد که از جمله متداولترین و مرغوبترین این قالب ها ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت شرکت سهامی خاص می باشد .

 قالب ثبتی شرکتها به استناد قانون تجارت به شرح ذیل می باشد: شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی  به اختصار توضیحاتی در این خصوص می دهیم.

شرایط سنی اعضا و افرادی که برای ثبت شرکت اقدام می کنند باید حداقل سن قانونی 18 سال باشند .

میزان سرمایه اولیه که برای ثبت شرکت مورد نیاز می باشد 1 میلیون ریال می باشد . این سرمایه باید از میزان کمتر نباشد .

لازم ذکر است که مراحل ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها تقریبا در زمان 30 الی 35 روز می باشد .

مدارک ثبت شرکت در یاسوج 

مدارکی که برای ثبت شرکت در یاسوج برای افراد مورد نیاز می باشد به شرح ذیل می باشد :

 • ارائه مدارک احراز هویتی از جمله کارت ملی و شناسنامه
 • ارائه مجوز فعالیت در صورتی که فعالیت شرکت نیاز به مجوز از مراجع ذی صلاح باشد اخذ آن الزامی است
 • اخذ گواهی عدم سوء پیشینه اعضا و مؤسسین شرکت
 • ارائه وکالتنامه در صورتی که ثبت شرکت در یاسوج را وکیل و یا نماینده قانونی انجام دهد .

مراحل ثبت شرکت در یاسوج

  ثبت شرکت توسط متقاضی :

در شروع و گام نخست موضوع فعالیتی که شرکت را ثبت می کنید باید مشخص کنید سپس مدارک اصلی شرکت را تکمیل نمایید . الزامی است در تکمیل این اوراق و اسناد دقت لازم را داشته باشید و اگر برای تهیه آنها نیاز به افراد با تجربه و راهنمایی دارید کمک بگیرید . سپس با ورود با سامانه اداره ثبت شرکتها اطلاعات و مندرجات خود را ثبت نمایید .

کلیه مراحل ثبت شرکت در یاسوج را با دقت تکمیل نموده و با انتخاب کلید گزینش نهایی پرونده را به اداره ثبت شرکتها ارسال نمایید . باید توجه کنید که با تأیید ثبت نهایی دیگر امکان ویرایش اطلاعات وجود ندارد .برای این منظور می توانید از روش دیگر استفاده از مشاوران و متخصصات پایش بهره مند شوید در ذیل توضیحات داده ده است .

 ثبت شرکت توسط موسسه ثبت پایش:

برای ثبت شرکت در یاسوج می توانید از مشاوره و راهنمایی کارشناسان ثبتی به طور رایگان بهره مند شوید . کارشناسان و متخصصین به صورت کامل و بدون نقص کلیه موارد را بررسی قرار می دهند از جمله موضوع فعالیت شرکت و شرایط ثبت شرکت سپس بعد از آماده کرده و تهیه مدارک به همراه متقاضی ثبت شرکت در یاسوج را انجام می دهند . با درج کلیه اطلاعات به صورت دقیق در سامانه و ارائه مدارک و اخذ کدرهگیری ثبت نام  و هم چنین پیگیری ثبت در اداره ثبت شرکتها از جمله وظایف آنها می باشد .

لازم به ذکر است که ثبت شرکت در یاسوج در مدت زمان 25 الی 30 روز به ثبت می رسد .

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در یاسوج 

با روند افزایشی فعالیتهای تجاری اعضا و مؤسسین می توانند شرکت خود را با در نظر گرفتن شرایط در قالب ثبتی شرکت با مسئولیت محدود ثبت نمایند . از جمله شرایط ثبت شرکت با مسئولیت محدود می توان گفت که حداقل سن دارای 18 سال قانونی باشد و سرمایه اولیه ای که برای ثبت مورد نیاز است باید بالای 1 میلیون ریال باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با تماس با کارشناسان و متخصصین موسسه حقوقی پایش راهنمایی لازم را کسب نمایید.

ثبت شرکت سهامی خاص در یاسوج 

جهت ارائه بهتر و شناساندن فعالیتهای اقتصادی و تجاری خود فعالان اقتصادی می توانند شرکت خود را به صورت قالب سهامی خاص در یاسوج ثبت نمایند . در این شرکت ها با قالب سهامی خاص در زمان تأسیس باید 35زدرصد از سرمایه اولیه را در حسابی بنام شرکت در بانک سپرده نمایند. الزامی است که افراد تشکیل دهنده این شرکت 5 نفر باشد که حداقل 3 نفر عضو هیئت مدیره و یک بازرس و علی البدل داشته باشد .

مدت تصدی اعضاء هیئت مدیره در شرکت سهامی خاص دو سال و بازرسین آنها یک سال می باشد. شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت و ثبت برند دریاسوج با کارشناسان ثبت پایش  در تماس باشید.

ثبت شرکت تولیدی و صنعتی ، خدماتی ، پیمانکاری ، عمرانی و ساختمانی در یاسوج 

از جمله مهمترین موضوعات فعالیتی شرکت فعالیتهایی مانند پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی می باشد . که این گونه فعالیتها برای ثبت می توانند در قالب ثبتی شرکت با مسئولیت محدود و سهامی خاص به ثبت برسند .

به عنوان یک نکته برای شرکت در مناقصات و نمایشگاههای بین المللی و هم چنین برای گسترش زمینه فعالیتها پیشنهاد می شود که با در نظر گرفتن تعهدات قالب ثبتی سهامی خاص را برای این امور در نظر بگیرید.

کارشناسان و متخصصین ثبت پایش بهترین راهنما و مشاوران شما در در این زمینه ثبتی می باشند . هم اکنون می توانید با آنها در تماس باشید . از مشاوره رایگانه آنها بهره مند شوید.

ثبت موسسات غیرتجاری در یاسوج 

برای انجام امور فعالیت های غیر تجاری مؤسسین می توانند شرکت خود را به صورت موسسه ثبت نمایند . همان طور که گفته شد موسسات غیر تجاری فعالیتی های را انجام می دهند که هدف آنها فقط کسب درامدزایی نمی باشد.در این صورت این موسسات را به دو قالب می توان عنوان کرد از جمله :

موسسات غیر انتفاعی : موسساتی که تصمیم به اخذ سود ندارند و هم چنین برای تقسیم سود در بین اعضا تأسیس نمی شوند . مانند انجمن ها علیم و ادبی و..

موسسات انتفاعی : موسساتی که تصمیم به سودآوری و تقسیم این سود در بین اعضا دارند مانند : اموزشگاه های علمی ، فنی و کلاس های زبان و...

برخی از خدمات تخصصی موسسه حقوقی پایش

ثبت شرکت

ثبت شخصیت حقوقی یا همان شرکتها با توجه به قانون تجارت از جمله فعالیت های قانونی و تحت حمایت دولت و ارگانها می باشد که اشخاص به منظور انجام فعالیتهای تجاری و بازرگانی خود انتخاب می نمایند. به استناد همان قانون شخصیت های حقوقی دارای تقسیم بندی های متعددی می باشد که عبارتند از : شرکت تعاونی ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی ، شرکت سهامی عام و خاص ، شرکت با مسئولیت محدود ،شرکت نسبی ، شرکت تضامنی

ثبت برند

برند یا علامت تجاری معرفی کننده کالا و خدمات تولیدی شما به بازار تجارت و رقابتی می باشد. به هر میزان که کیفیت و نام انتخابی محصولات شما از رتبه بالاتری برخوردار باشد بیشترین در خاطر مصرف کنندگان باقی می ماند و میتوانیددر مقابل رقیبان از دوام بیشتری برخوردار گردید در نتیجه مهم ترین گام برای داشتن برندی معتبر انتخابی نام و نشانی هدشمندانه می باشد و از این طریق میتوانید از سوء استفاده احتمالی افراد سودجو نسبت به آرم خود جلوگیری نماید. 

ثبت صورتجلسه تغییرات شرکت

همانطور که گفته شد شرکتها از حمایتهای قانونی برخوردار هستند و در قانون تجارت این اختیار به موسسین آنها داده شده است که با استناد به اختیارات مندرج در اساسنامه شرکت خود در صورت صلاحدید تغییراتی را در شرکت خود اعمال نماید که از مهم ترین آنها میتوان به تغییر موضوع فعالیت و یا الحاق به موضوع  ، نقل و انتقال سهام شرکت ، ورود و یا خروج شریک و... اشاره نمود. کلیه این تغییرات با تصویب مجمع عمومی فوق العاده صورت می گیرد. 

ثبت طرح صنعتی 

طرح های صنعتی تشکیل شده از رنگها، اشکال سه بعدی و یا دو بعدی می باشند که به عنوان یک نوآوری جدید در ظاهر محصولات به کار گرفته می شوند توجه داشته باشید که طرح های صنعتی تنها بر روی ظاهر محصولات صنعتی تاکید دارند و چنانچه تغییرات در خصوص موارد فنی و تخصصی باشد شامل طرح های صنعتی نمی گردد و می بایست در ظاهر محصولات تحول منحربه فردی را اعمال نمایند. اصلح آن است که چنین طرحی  به ثبت برسد.

ثبت اختراع

به ثبت رساندن محصولات و یا روش جدیدی که بتوان از آن در صنایع استفاده نمود از زمره اختراعات به حساب می آید اما می بایست توجه نمایید که روش های علمی همانند ریاضی معالجات پزشمی در خقیقت کلیه تراوشات ذهنی شامل اختراعات نمی گردد و قابل ثبت نمی باشد. تلاش جامعه های امروزی بیشتر متوجه تشویق مخترعین می باشئ تا بتواننداز این طریق به روش ها و نوآوری های جدید صنعتی دست پیدا کنند و در مقابل از آنها حمایت های لازم را به عمل بیاورند.

اخذ کارت بازرگانی

کارت بازرگانی در حقیقت مجوزی است که از جانب اتاق بازرگانی برای اشخاص حقیقی و حقوقی به منظور انجام کلیه امور بازرگانی و صادرات و واردات کالا صادر می گردد این کالاها می بایست مطابق با قوانین جمهوری اسلامیایران و موازین شرعی باشد. مدت زمان اعتبار کارت بازرگانی یکسال می باشد و بعد از اتمام این دوره قابلیت تمدید با پرداخت هزینه های اعلامی دارد. 

رتبه بندی ( گرید ) شرکتها ی پیمانکاری

شرکتهایی که قصد دارند در مناقصات و مزایدات  شرکت نمایند می بایست اقدام به اخذ رتبه نمایند بر این اساس سازمان معاونت فنی و عمران استانداری شرکتها را به دو گروه پیمانکار و مشاور تقسیم می نمایند براین اساس شرکتهای پیمانکاری دارای رتبه 1،2،3،4،5 می باشند و شرکت مشاور دارای رتبه 1،2،3 می باشند.                                   

طرح و جواز تاسیس صنایع

جواز صنایع و یا جواز تاسیس مجوزی است که از جانب وزترن صنعت و معدن و تجارت برای تاسیس بک واحد تولیدی یا کارگاه صادر می گردد. جواز صنایع نیر به دو صورت حقوقی و حقوقی صادر می گردد. توجه داشته باشید برای تاسیس باید بدانید اولین گام برای تاسیس یک کترخانه و یا واحد تولیدی اخذ جواز صنایع می باشد.

انواع شرکتهای تجاری در یاسوج

 • ثبت شرکت بازرگانی در یاسوج
 • ثبت شرکت پیمانکاری در یاسوج
 • ثبت شرکت خدماتی در یاسوج
 • ثبت شرکت گردشگری در یاسوج
 • ثبت شرکت ساختمانی در یاسوج
 • ثبت شرکت عمرانی در یاسوج
 • ثبت شرکت تولیدی در یاسوج
 • ثبت شرکت صنعتی در یاسوج
 • ثبت شرکت دانش بنیان در یاسوج
 • ثبت شرکت معماری در یاسوج

ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها استان کهکیلویه و بویراحمد

 • ثبت شرکت در دهدشت
 • ثبت شرکت در سی سخت
 • ثبت شرکت در چرام
 • ثبت شرکت در باشت
 • ثبت شرکت در دوگنبدان
 • ثبت شرکت در گچساران
 • ثبت شرکت در دنا

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.