همچنانکه اشخاص حقیقی از نام برخوردار هستند اشخاص حقوقی نیز دارای نام می باشند.هر شرکت می بایست نامی را مطابق مفاد اساسنامه و متناسب با نحوه تاسیس ،نوع سرمایه و موضوع فعالیت در نظر بگیرد تا بدین وسیله فعالیت خود را از دیگران تفکیک و متمایز کند.

استعلام رایگان نام شرکت

نامی که برای شرکت در نظر گرفته می شود معرفی کننده شرکت می باشد و موضوع فعالیت شرکت می باشد و همچنین در بازاریابی شرکت مستقیما تاثیبر گذار است. بنابراین  باید با دقت نظر و هوشمندانه گزینش شود.در انتخاب اسم شرکت صرفا نظر و سلیقه ی موسسین دخیل نمی باشد و باید نظر مخاطبین را نیز مورد توجه قرار داد. شرکتهایی که ارای نام خاص هستند نسبت به شرکتهایی که دارای نام کلیشه ای هستند از موفقیت بیشتری برخوردار هستند.

از آنجا که حجم نامهای ثبت شده بسیارزیاد می باشد انتخاب نام برای شرکت با دشواری انجام می شود.این امر موجبی شده است برای گزینش نام با دقت و هوشیاری بیشتری عمل شود. این امکان وجود ندارد نامی که ثبلا به ثبت رسیده را مجددا انتخاب نمائید چرا که از اعتبار برخوردار نمی باشند. بهتر است برای اینکه نام انتخابی شما هنگام ثبت مورد تایید واقع شود ابتدا  در سامانه حتماَ نام انتخابی را استعلام نمایید.در ذیل به شیوه های استعلام نام شرکت می پردازیم.

شیوه های استعلام نام شرکت

الف) مراجعه به سامانه اطلاعاتی شناسه ملی اشخاص حقوقی کشور به نشانی http://www.ilenc.ir

برای اینکه مطمئن شوید نامی که در نظر گرفته اید قبلا ثبت نشده است می توانید به سامانه ی استعلام اشخاص حقوقی کشور به نشانی http://www.ilenc.ir مراجعه نمایید.این سامانه تحت نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد و تمامی اشخاص حقوقی کشور نظیر ارگان های دولتی و شهرداری ها را علاوه بر شرکت ها مشتمل می شود.

بعد از ورود به سامانه،می بایست حداقل یکی از سه قلم اطلاعاتی ذیل را درج نمایید.

 • شماره ثبت
 • شناسه ملی
 • نام شخصیت حقوقی 

با ثبت حداقل یکی از اطلاعات ذکر شده ،در صورتیکه شرکت مورد نظر پیش از این ثبت شده باشد ،اطلاعات کلی آن شامل نام کامل،تاریخ تاسیس و ثبت،شناسه ملی واحد ثبتی آدرس و کد پستی شرکت را می توان مشاهده کرد.

ب) مراجعه به پایگاه های اطلاعاتی روزنامه رسمی کشور به آدرس http://rrk.ir

جهت استعلام نام شرکت می بایست پس از ورود به سامانه ی ذکر شده به قسمت آگهی های قانونی وارد شده و با درج نام و کامل کردن دیگر اطلاعات مورد نیاز بر روی گزینه ی جستجو کلیک نمایید.

تمامی آگهی های اشخاص حقوقی به همراه اطلاعاتی نظیر نام شرکت،موضوع شرکت و مشخصات اعضای شرکت جهت اصالت سنجی در این سامانه بصورت رایگان ارائه می شود.

ثبت نام شرکت

بعد از استعلام نام شرکت ،در صورتیکه نام پیشنهادی شما پیش از این در اداره ثبت شرکت ها ثبت نشده باشد قادر خواهید بود با مراجعه به سامانه الکترونیکی http://www.irsherkat.ssaa.ir   5 نام را به ترتیب اولویت درنظر گرفته و در سامانه ثبت نمایید تا بعد از کنترل ، یکی از نام ها تایید شود. همچنین درخوایت کننده تعیین نام می بایست یکی از سهامداران یا موسسین یا وکیل رسمی دادگستری (با ارائه وکالتنامه)باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مراحل ثبت نام شرکت،می توانید سایر مقالات ما در سایت را مطالعه فرمائید. چگونگی ثبت نام شرکت در این مقالات،به طور کامل و دقیق توضیح داده شده است.

پس از تایید نام بوسیله ی اداره ثبت شرکت ها، شرکت ثبت و آگهی می شود و دارای اعتبار نامحدود می باشد.لکن چنانچه ثبت و آگهی نگردد تا 3 ماه از تاریخ تایید نام دارای اعتبار می باشد. این زمان جهت شرکت های سهامی عام 6 ماه است.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.