به ثبت رسانیدن برند و علامت تجاری در کرج مطابق مقررات و قوانین مربوطه به دارنده آن اعم از شخص حقیقی یا حقوقی حق انحصاری می دهد که به سبب آن قادر می باشد از عرضه خدمات و یا کالاهای یکسان و مشابه به وسیله افراد دیگر تحت علامت های تجاری که مانند یا به صورت گمراه کننده ای متشابه علامت تجاری یا برند آن ها در کرج می باشد جلوگیری نماید.

ثبت پایش پیشرو در زمینه ثبت علامت تجاری و برند در کرج

اهمیت ثبت برند و نام تجاری در کرج

در صورتی که علامت تجاری در کرج ثبت نگردد افراد رقیب و همکار از همان علامت یا علامتی که شباهت آن ها با علامت آن ها به اندازه ای می باشد که سبب گمراهی خواهد گردید به منظور همان کالا یا کالاهای مشابه استعمال خواهند نمود و در نتیجه سرمایه گذاری افراد در بازاریابی یک محصول امکان دارد هدر برود و ان کالا یا خدمات با کیفیت های متمایز و در بسیاری از موارد پایین تر از کیفیت استاندارد در جامعه عرضه گردد و سبب خراب شدن آن نام در نزد مردم شود.

در ضمن در صورتی که یکی از رقیبان مالکان علامت از علامت تجاری یکسان یا شبیه علامت تجاری آن ها در کرج استعمال نماید این امکان وجود دارد که مشتریان گمراه گردند که آن محصول یا کالا به شرکت آن ها تعلق دارد و در نتیجه کالای رقیب ان ها را خریداری نمایند این مبادرت نه تنها سود شرکت ان ها را کاهش خواهد داد و مستریان آن ها را گمراه خواهد نمود بلکه به شهرت و اعتبار آن ها هم صدمه خواهد زد و آن علامت را به عنوان برند با کیفیت پایین خواهند شناخت خصوصا در صورتی که محصول و کالای رقیب بدون کیفیت باشد.

از جمله مزایای دیگر ثبت علامت تجاری و اهمیت ثبت برند و نام تجاری در کرج این می باشد که ثبت علامت تجاری در کرج اصولا حل و فصل اختلاف های حقوقی نسبت به علامت را آسان تر و ارزان تر خواهد کرد و دربردارنده و مالک علامت تجاری ثبت شده، در طرح دعوی و دفاع از حق و حقوق خود در موقعیت برتری قرار می گیرد. خصوصا این که با ثبت علامت تجاری در کرج ، صاحب علامت تجاری در کرج در صورت نقض حقوق انحصاری می تواند اقدام به طرح دعوی نقض نماید  که در مقایسه با طرح دعوای دیگر مانند تقلب در عرضه کالا کم هزینه تر و مطمئن تر است.

با توجه به مزایای ثبت برند در کرج که به اصلی ترین موارد آن ها به شرح فوق اشاره شد بایستی گفت علی رغم اهمیت ثبت علامت در کرج و با این که اکثر صاحبان کسب و کار به اهمیت علامت تجاری ثبت شده در کرج به منظور تمایز دادن محصولاتشان از محصولات رقبا با خبرند بنابراین همه آن ها به اهمیت حمایت از علامت های تجاری در کرج  از طریق ثبت با خبر می باشند و آن را درک نکرده اند و چه بسا سالیان زیادی با نام تجاری خود در کرج  کار و تجارت نموده اند اما نسبت به ثبت رسمی آن هیچ گونه مبادرتی انجام نداده اند.

اهمیت ثبت علامت یا ثبت برند در کرج به اندازه ای می باشد که اشخاص و بازرگانان عاقبت اندیش بایستی قبل از شروع به استعمال از علامت خود آن را به ثبت برسانند یا حداقل به دنبال ثبت آن در کرج باشند و اظهارنامه ثبت برند خود را در کرج به وسیله موسسه اگاه ثبت به انجام رسانیده باشند. اهمیت ثبت برند و نام تجاری  در کرج در این زمینه هم بسیار مشخص است.

ثبت پایش آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد در صورت موجه شدن با هر سوال یا موسسه ای با ما در ارتباط باشید مشاوران و کارشناسان ما شما را در این امر یاری می نمایند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.