در این مقاله در مورد اخذ مجوز تولید مطالبی ارائه شده است مقاله را مطالعه نمایید و در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ثبت پایش در ارتباط باشید.

اساسا مجوز تولید وزارت صنایع به منزله اجازه تولید در شهرک های صنعتی می باشد که پس از کسب آن می توان نسبت به تاسیس یک کارخانه و یا واحد تولیدی اقدام کرد از این رو به شکلی جواز تولید و یا جواز تاسیس کارخانه تلقی می شود وسابق براین بدان موافقت اصولی اطلاق می شد.  

اخذ مجوز تولید

مرجع ذی صلاح صدور جواز تاسیس در هر استان ، سازمان صنعت معدن و تجارت آن استان می باشد؛ مثلا در استان اصفهان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان به آدرس: خیابان 22 بهمن، مجتمع اداری غدیرمرجع صادرکننده جواز می باشد.

چگونگی اخذ جواز تاسیس 

قبل از کسب جواز ، ابتدا باید زمینه فعالیت تولیدی خود را مشخص نمایید و پس ازآن باید محل اجرای طرح تان را در یکی از شهرک های صنعتی استان که اجازه تاسیس کارخانه درآن داده می شود را تعیین کنید که البته با محدودیت هایی روبرو می باشد چراکه مجوز انجام برخی فعالیت ها در برخی شهرک ها داده نمی شود و انجام برخی فعالیت های تولیدی مستلزم کسب اجازه اداره محیط زیست استان می باشد.

پس از تعیین زمینه فعالیت تولیدی و زمین ، با ثبت نام در سایت بهین یاب ، باید جهت کسب مجوزتاسیس به اداره صنعت، معدن و تجارت استان مراجعه کرد. چگونه در سایت بهین یاب ثبت نام کنم ؟

مزایای کسب جواز تاسیس 

از جمله مزایای کسب جواز تاسیس می توان موارد زیر را برشمرد:

 1. مراجع مهمی نظیر بانک ها، اداره ثبت علامت تجاری ثبت برند و مراجع قضایی ، جواز تاسیس را به عنوان مدرک بسیار مهم و قابل ارائه به عنوان وثیقه می پذیرند.  
 2. کسب زمین صنعتی با وام دولتی و پرداخت نقدی 30% از قیمت زمین با در اختیار داشتن جواز تاسیس امکان پذیر می باشد.

جواز تاسیس و اخذ تسهیلات و وام

کسب تسهیلات یا وام بانکی از بانک های عامل رابطه مستقیم یا غیر مستقیمی با جواز تاسیس داشته و صاحبان جواز تاسیس قادر به دریافت وام تا حداکثر 10 برابر موجودی خود از این بانک ها می باشند.

تولیدکنندگانی مشمول دریافت وام و تسهیلات اقتصاد مقاومتی می باشند که موفق به پیشبرد 60%تاسیس کارخانه پس از اخذ جواز شده باشند و جهت تکمیل مابقی آن ، متقاضی دریافت این تسهیلات می باشند.

جواز تاسیس جهت ثبت برند

جواز تاسیس از جمله مدارک مورد نیازاداره ثبت علایم تجاری در هنگام ثبت علامت و یا برند می باشد، از اینرو افراد و شرکت ها قبل از ثبت برند خود، برای کسب جواز تاسیس اقدام می کنند. کسب جواز تاسیس جهت ثبت برند مستلزم مهارت ویژه و اطلاع از تکنیک های دو فرایند صدور جواز تاسیس و ثبت برند بخصوص در هنگام ثبت برند در چند طبقه می باشد .

جواز تاسیس و پروانه بهره برداری 

اغلب مردم متوجه تفاوت جواز تاسیس و پروانه تولید نمی شوند و از آنها بجای هم استفاده می کنند . پس از ساخت و را اندازی کارخانه یا واحد تولیدی ، پروانه تولید صادر می شود که جانشین جواز تاسیس می گردد.

ثبت پایش آماده ارائه خمات ثبتی به متقاضیان محترم می باشد مشاوران و کارشناسان ما یاری رسان شما در این امرند.

از همراهی شما عزیزان صمیمانه سپاسگزاریم.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.