به صورت کلی تمامی هزینه های ثبت شرکت به موضوع ها و موارد مختلفی بستگی دارد که هر کدام یک از این موارد قادر می باشد در تغییر هزینه ثبت شرکت اثر گذار باشد. به عنوان مثال سرمایه شرکت که به صورت میانگین حداقل سرمایه در ثبت شرکت سهامی خاص، ثبت شرکت با مسئولیت محدود و ثبت موسسه غیر تجاری که از رایج ترین موارد ثبتی در کشور ایران است یک میلیون ریال 1.000.000 می باشد توجه داشته باشید که هر چقدر مقدار این سرمایه بالاتر باشد بر میزان هزینه شرکت هم تأثیر مستقیمی دارد.

هر کدام یک از گونه های شرکت های قابل ثبت تعرفه های هزینه دارد که مخصوص به خود می باشد که در این مقاله ها به آن ها اشاره خواهیم کرد. نخست معرفی انواع شرکت های قابل ثبت در اداره ثبت شرکت ها و موسسه های غیر تجاری از لطف تهی نمی باشد.

انواع ثبت شرکت در ایران

 • ثبت شرکت با مسئولیت محدود.
 • ثبت شرکت سهامی خاص.
 • ثبت شرکت سهامی عام.
 • ثبت شرکت تعاونی.
 • ثبت موسسه.
 • ثبت شرکت تضامنی.
 • ثبت شرکت نسبی.
 • ثبت شرکت مختلط سهامی.
 • ثبت شرکت مختلط غیر سهامی.

این ۹ نوع شخصیت حقوقی شرکت هایی می باشند که به منظور ثبت هر یک  بایستی هزینه هایی را پرداخت نمود .

در جهت مطالعه بیشتر در مورد مراحل ثبت شرکت در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

هزینه ثبت شرکت در کرج

هزینه های ثبت شرکت در کرج شامل دو قسمت است . قسمت اول هزینه های واریزی به اداره ثبت شرکت ها می باشد که به عنوان هزینه های دولتی شناخته می شود و قسمت دوم حق الزحمه می باشد که دستمزد وکیل ثبت شرکت می باشد .

هزینه تعیین و استعلام نام شرکت

بخش تعیین نام شرکت ، جزو نخستین و مهم ترین بخش به منظور ثبت شرکت می باشد . در این قسمت شما بایستی حداکثر ۵  اسم انتخاب نمایید . اسم ها بایستی بیشتر از سه سیلاب باشد و هم چنین دربردارنده معنی فارسی باشد.

در جهت مطالعه بیشتر در مورد انتخاب نام شرکت در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

هزینه تنظیم اساسنامه شرکت + اوراق ثبتی 

پس از استعلام نام شرکت + دریافت مدارک از طرف و بارگذاری آن در سامانه ثبت شرکت ها ، حتما نیاز به تنظیم صورتجلسات و اوراق مربوطه به صورت دقیق می باشد که این پروسه  به وسیله کارشناسان و وکلای بخش اداری موسسه ثبت پایش صورت می گیرد .

هزینه پستی ثبت شرکت

پس از تعیین نام و هنگام تکمیل مدارک بایستی ازطریق باجه های پستی تعیین شده در هر شهر نسبت به ارسال مدارک صرفا از طریق این باجه ها مبادرت نمود.

هزینه حق الثبت

مقصود از حق الثبت همان ابطال فیش سرمایه می باشد  که به منظور سرمایه های مختلف متغیر می باشد ، هزینه حق الثبت  با توجه به سرمایه ثبت شرکت متغیر می باشد . سرمایه ثبت شرکت حداقل یک میلیون ریال می باشد که هزینه حق الثبت با توجه به سرمایه صعودی متغیر می باشد .

هزینه حق الدرج یا درج در روزنامه محلی

به طور کلی ثبت شرکت در دو نوبت چاپ و منتشرمی گردد ، نخست در روزنامه محلی که هزینه آن در اداره ثبت شرکت ها پرداخت می گردد و دومی در روزنامه رسمی کل کشور که پرداخت هزینه آن به صورت اینترنتی می باشد . شیوه محاسبه ی حق الدرج در اداره ثبت شرکت ها وابسته  به تعداد خطوط موجود در آگهی تاسیس شرکت می باشد و هر چقدر موضوع شرکت  و تعداد اعضاء بیشتر باشد هزینه حق الدرج با افزایش مواجه می شود.

هزینه پاکت ، پوشه و دیگر متعلقات پرونده

هزینه مربوط به پاکت اداره پست ، پوشه مربوطه و همچنین گیره

هزینه روزنامه رسمی کل کشور

پس از ثبت شرکت و پرداخت مرحله اول روزنامه یا همان حق الدرج بایستی به منظور پرداخت هزینه روزنامه رسمی شرکت در سامانه روزنامه رسمی به آدرس http://www.rrk.ir مبادرت نمود. شایان ذکر است به منظور پرداخت هزینه لازم می باشد نخست  در سامانه مربوطه ثبت نام نمود و عضوی از سایت شد. شیوه محاسبه روزنامه رسمی هم بستگی به میزان موضوع و تعداد اعضاء شرکت دارد و به صورت آنلاین و علی الحساب محاسبه می شود که می توان در همان سامانه به منظور پرداخت اینترنتی آن مبادرت نمود.

هزینه حق الوکاله و موسسه

هزینه مربوط به وکیل مربوطه و هم چنین دیگر خدمات موسسه .

گروه ثبت پایش دارای کادری مجرب و متخصص در زمینه ثبت شرکت در کرج می باشد هم اکنون می توانی�� در جهت صحت و سقم اطلاعات ثبت شرکت با مشاوران و کارشناسان تماس حاصل نمایید .

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.