ثبت شرکت در سمنان

برای ساماندهی و نظم بخشیدن به فعالیتهای تجاری و هم چنین کسب شهرت و گسترش فعالیت خود، اشخاص حقیقی می توانند اقدام به ثبت شرکت تجاری در سمنان کنند. با ثبت شرکت می توانند به شخصیت حقوقی دست پیدا کنند سپس بهتر و رسمیت یافتن وجه تجاری خود می توانند در نمایشگاه ها و مناقصات شرکت کنند .

در نتیجه بدین صورت سود و درامد زایی بیشتری داشته باشند . با ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها می توانند از حمایت های قانونی بهره مند شوند البته شایان ذکر است شرکتی قابلیت ثبت را دارد که از مقررات و قوانین حاکمیت اجتماعی پیروی کرده باشد.

زمانی که تصمیم به ثبت شرکت گرفته می شود باید تمام موارد از جمله نامی مناسب برای شرکت ، نوع فعالیت شرکت ، اساسنامه ای که تنظیم می شود و هم چنین تعداد شرکا و یا سهامداران شرکت ، هم چنین سرمایه اولیه شرکت ، ... را در این اساسنامه درج و تدوین شود .  و کلیه موارد فوق باید در اداره ثبت شرکتها به ثبت برسانند.

چرا موسسه ثبت پایش برای ثبت شرکت شما مناسب است؟

موسسه حقوقی پایش یکی از با سابقه‌ترین موسسه‌های ثبت شرکت در ایران با بیش از 19 سال سابقه و تجربه، توانسته است ثبت و ارائه‌ی خدمات مالی، حقوقی و اداری به بیش از ۱۰۰۰۰ شرکت را در کارنامه‌ی خود داشته باشد.

ثبت برند (نشان تجاری یا علامت تجاری)، ثبت اختراع، ثبت طرح صنعتی، اخذ کارت بازرگانی، اخذ کد اقتصادی و گواهی مالیات بر ارزش افزوده، ثبت تغییرات شرکتها، پلمپ دفاتر مالیاتی و تنظیم اظهارنامه مالیاتی، دریافت گواهینامه ایزو و... از جمله خدماتی می‌باشد که موسسه حقوقی پایش توسط کارشناسان با تجربه خود در کمترین زمان ممکن و با هزینه مناسب ارائه می‌دهد.

در ادامه به مراحل و اقدامات لازم جهت ثبت شرکت در سمنان می پردازیم.

شرایط ثبت شرکت در سمنان

از مهم ترین فعالیتهای تجاری که اشخاص حقیقی می توانند با رسمیت یافتن به شخصیت حقوقی تبدیل شوند ثبت شرکت در سمنان می گویند.

شرکتها با توجه به موضوع فعالیت به 7 قالب ثبتی تقسیم میگردند که از رایج ترین آنها ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان و شرکت سهامی خاص در سمنان می باشد.

قالب ثبتی شرکتها به استناد قانون تجارت به شرح ذیل می باشد: شرکتهای سهامی ( خاص و عام ) ، شرکت با مسئولیت محدود ، شرکت تضامنی ، شرکت تعاونی ، شرکت نسبی ، شرکت مختلط سهامی و غیرسهامی  به اختصار توضیحاتی در این خصوص می دهیم.

از گونه شرایط ثبت شرکت در سمنان می توان به میزان سرمایه شرکت اشاره کرد که این سرمایه باید به میزان مبلغ 1 میلیون ریال بیشتر باشد.

مدت زمانی که طول می کشد یک شرکت در اداره ثبت شرکت به ثبت برسد معمولا از 20 الی 30 روزکاری به طول می انجامد این مدت زمان در برخی مواقع متغییر می باشد زیرا قالب ثبتی شرکت و هم چنین نوع فعالیت و یا حتی نام انتخابی شرکت در مدت زمان شرکت تأثیر دارد .

مدارک ثبت شرکت در سمنان 

ارائه مدارک هویتی از جمله کارت ملی و شناسنامه مؤسسین و اعضا

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه مؤسسین و اعضا

ارائه مجوز از ارگانهای دولتی مربوطه برای نوع فعالی شرکت

مراحل ثبت شرکت در سمنان 

 ثبت شرکت توسط متقاضی :

باتوجه به موضوع فعالیت شرکت و تکمیل نمودن مدارک و مستندات شرکت مرتبط با موضوع فعالیت می توان ثبت خود را در اداره ثبت شرکت در سامانه اینترنتی آن شروع کرد برای این کار باید وارد سایت شوید و کلیه اطلاعات خواسته شده به طور کامل و با دقت زیاد درج نمایید . در برخی مواقع اشخاص حقیقی که برای ثبت شرکت در سمنان اقدام می کنند اطلاعات کافی در این زمنیه ندارند بهتر است که امور ثبت شرکت خود را به افراد کاردان و باتجربه بسپارند.

 ثبت شرکت توسط موسسه ثبت پایش :

در شروع کار مشاوره و متخصصان به صورت رایگان جلسه ای را با متقاضی ثبت برگزار می کنند در آ« جلسه اطلاعات اولیه از جمله اطلاعات اساسنامه ای شرکت و نوع فعالیت در ا« مورد بحث قرار می گیرد سپس با تکمیل کردن مدارک و مستندات اصلی شرکت اقدام به ثبت در اداره ثبت شرکتها انجام می دهند از شروع تا پایان کار را کارشناسان برعهده دارند.

کارشناسان مجرب و متخصص ما اطلاعات درخواستی در سامانه را وارد کرده و اوراق اساسی شرکت ( اساسنامه ، شرکتنامه ، تقاضانامه ، متن صورتجلسه ) را تنظیم می نمایند. بعد از تایید نام شرکت و ارسال مدارک به اداره ثبت شرکت سمنان وکلای ما روند ثبتی پرونده شما را در اداره مربوطه پیگیری می نمایند و بعد از گذشت 15 الی 20 روز کاری آگهی تاسیس شرکت انتشار می یابد.

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان 

باافزایش روند فعالیتهای تجاری ثبت شرکت با مسئولیت محدود در سمنان از جمله مهم ترین و متداوالترین نوع قالب ثبتی شرکت می باشد . در این قالب ثبتی که اعضا تشکیل دهند 2 نفر می باشد و با سرمایه بیشتر از 1 میلیون ریال می توانند فعالیت خود را آغاز نمایند تأسیس می گردد .

توجه داشته باشید انتخاب مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت با مسئولیت محدود الزامی می باشد و میزان سرمایه نباید از 1.000.000 ریال کمتر باشد و این سرمایه به صورت لفظی می باشد. شما میتوانید برای اطلاع بیشتر در زمینه ثبت شرکت با کارشناسان ثبت پایش در تماس باشید.

ثبت شرکت سهامی خاص در سمنان 

جهت گسترش و تجمع تخصص ها و افزایش آنها می توان شرکت خود را در قالب ثبتی سهامی خاص تأسیس و ثبت نمود .

در این قالب ثبتی شرکت در سمنان میزان تعهدی که هر یک از شرکا دارند به میزان سرمایه و سهم آنها می باشد در زمان تأسیس این شرکت 35 درصد از مبلغ سرمایه در بانک به حساب شرکا سپرده گذاری می شود . در این نوع قالب تعداد اعضا باید 5 نفر باشند که 3 نفر حداقل عضو هیئت مدیره و الباقی یک نفر بازرس وعلی البدل باشد .  

ثبت شرکت تولیدی و صنعتی ، خدماتی ، پیمانکاری ، عمرانی و ساختمانی در سمنان 

یکی از متداول ترین موضوعات فعالیت شرکت ، فعالیتهایی با عنوان پیمانکاری ، خدماتی و تولیدی می باشد این فعالیتها هم در قالب شرکت با مسئولیت محدود و هم در قالب شرکت سهامی خاص به ثبت می رسند که با توجه به میزان فعالیت انتخاب قالبهای ثبتی متفاوت می باشد.

اما توجه داشته باشید در صورتی که قصد دارید در مناقصات شرکت کرده و فعالیتهای گسترده ای در این زمینه داشته باشید پیشنهاد میگردد با توجه به سطح گسترده ای تعهدات شرکت سهامی خاص در این قالب را  به ثبت برسانید. کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی پایش با دارا بودن دپارتمانهای تخصصی دراین زمینه میتوانند بهترین یاری رسان شما در این زمینه باشند.

ثبت موسسات غیرتجاری در سمنان 

قانون گذار در مقابل شرکتهای تجاری که مشغول به انجام امور بازرگانی و تجاری هستند ارگان های دیگری را در نظر گرفته است که همانند شرکتها دارای شخصیت حقوقی هستند اما به امور غیرتجاری از جمله : امور ادبی ، علمی و فعالیت های خیریه و... مشغول هستند که به آنها موسسات غیرتجاری می گویند. این موسسات به دو گروه انتفاعی و غیرانتفاعی تقسیم میگردند 

موسسات غیر انتفاعی : موسساتی که به منظور استفاده از سود و زیان اعضا تاسیس نمی گردد. مثل: انجمن‌های اسلامی، علمی، ادبی و...
موسسات  انتفاعی : موسساتی که قصد دارند از منافع و سود زیان حاصله استفاده نمایند مثل: آموزشگاه‌های علمی، فنی، کلاس‌های زبان، مدارس غیرانتفاعی

انواع شرکتهای تجاری در سمنان

 • ثبت شرکت بازرگانی در سمنان
 • ثبت شرکت پیمانکاری در سمنان
 • ثبت شرکت خدماتی در سمنان
 • ثبت شرکت گردشگری در سمنان
 • ثبت شرکت ساختمانی در سمنان
 • ثبت شرکت عمرانی در سمنان
 • ثبت شرکت تولیدی در سمنان
 • ثبت شرکت صنعتی در سمنان
 • ثبت شرکت دانش بنیان در سمنان
 • ثبت شرکت معماری در سمنان
 • ثبت شرکت در اداره ثبت شرکتها استان سمنان

 • ثبت شرکت در شاهرود
 • ثبت شرکت در دامغان
 • ثبت شرکت در گرمسار
 • ثبت شرکت در سنگسر
 • ثبت شرکت در سرخه
 • ثبت شرکت در میامی
 • ثبت شرکت در آرادان

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.