برای آن که بتوانید مطالب این مقاله را درک کنید بایستی درباره ی استعلام مطالبی را بدانید:

در اصطلاح استعلام به معنای بررسی و کسب اطلاعات می باشد. از این لغت درمواردی همانند طهارت، صلات، تجارت، نکاح، ضمان و قضاء استفاده شده است نمونه ای از مهم ترین و بنیادی ترین این موارد به منظور ثبت نمودن شرکت هایی در کرج می باشد که نظام استعلام گفته می شود.

استعلام ثبت شرکت ها در کرج

در دنیای امروز حیات و راه اندازی نمودن کسب و کار در شهرهای بزرگی مانند تهران و کرج به گونه ی جدیدی از دریافت نمودن اعتماد و اطمینان در بین اشخاص نیاز دارد .به دست آوردن اعتماد از این گونه  با شناختن افراد و خلق اطمینان شخصی که در زمان های پیشین متداول بوده است تفاوت بسیار زیادی دارد.

به موجب همین امر قانون و قوانینی تهیه و تصویب شده است که این مقررات از حقوق مجموعه ای به صورت حقوقی و رابطه ی میان شرکاء و مشتریان آنان دفاع می نماید.

به این مجموعه قوانین و مقررات که قوانین تجاری و ثبت شرکت ها گفته  می شود به تاسیس و خلق یک کسب و کار و مشارکت اشخاص شکلی قانونی  را به وجود می آورد.

این قانون و مقررات علاوه بر این معرفی کننده و شناساننده ی کلیه ی روابط میان شرکاء و گونه ای از مسئولیت آنان در مجموعه ای می باشد مشتریان را یاری می کند تا مجموعه ای را انتخاب کنند که از لحاظ  قانون شناسایی و استعلام شده باشد و در قالب و تحت نظر قانون به فعالیت بپردازد .

به همین دلیل در صورتی که تمایل دارید کسب و کاری جدید را در کرج آغاز نمایید به منظور به ثبت رساندن شرکت مبادرت کنید در خصوص به انجام رسانیدن این امر لازم و ضروری می باشد تا امور قانونی که به ثبت شرکت در کرج مرتبط می شود را انجام دهید.

بعد از به پایان رسیدن این مرحله های قانونی موسسه ثبت شرکت و ثبت احوال شناسه ای را به شرکت شما اعطا خواهند کرد که برای شرکت شما دارای اهمیت بسیار زیادی می باشد و با این شماره شناسایی که به شما اعطا شده است شرکت به صورت قانونی شناسایی می شود.

ثبت پایش مجری تخصصی ترین امور ثبتی در ثبت شرکت در کرج

به این دلیل که این امکان وجود دارد تا در این شماره شباهت هایی وجود داشته باشد موسسه اسناد و املاک کشور شماره ای 11 رقمی هم به شرکت اختصاص می دهد که این شماره در اختیار شرکت شما خواهد بود توجه داشته باشید که این شماره در امر شناسایی و استعلام شرکت مهم ترین مورد است.

در رابطه با مشخصات این شناسه می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. این شناسه مثل  شناسنامه برای اشخاص از راهکار های شناسایی هویت شرکت یا اداره می باشد.
 2. شناسه شرکت را نمی توان تغییر داد بنابراین ثابت و بدون تغییر است.
 3. شرکت هایی که دربردارنده ی شماره ثبت نمی باشد مجاز شمرده نمی شوند به همین دلیل ارائه شناسه ثبت شرکت از ضروریات و الزامات می باشد.
 4. روشی به منظور مطالعه ی شناسنامه شرکت ها می باشد.
 5. تا مدت زمانی که شرکت به صورت قانونی در حال فعالیت می باشد با این شماره می تواند شناسایی گردد.
 6. در امور ثبتی دربردارنده ی اهمیت بسیار زیادی می باشد و به بیانی دیگر مهم ترین مشخصه و وجه ممیزه در استعلام ثبت شرکت ها می باشد.
 7. به دستاویز این شناسه، هویت اشخاص حقوقی که در اداره ثبت اسناد و املاک کشور ثبت گردیده است ، وزارت کشور، اداره مدیریت و برنامه ریزی کشور، اتاق بازرگانی، اداره اوقاف و امور خیریه و حوزه های علمیه قابلی شناسایی می باشد.

به منظور استعلام گرفتن از  شرکت مد نظر  یکی از قابل اعتماد  ترین روش ها رجوع نمودن به پایگاه  ملی اشخاص حقوقی کشور به نشانی  http://www.ilenc.ir می باشد که با رجوع  به این پایگاه و وارد نمودن حداقل یکی از این موارد از قبیل : شناسه ملی . شماره ثبت. نام شخصیت مجموعه مورد نظر می توانید استعلام نمایید.

در صورتی که از استعلام ثبت شرکت در کرج اطمینان حاصل نمودید می توانید اقدام به ثبت نمایید در جهت مطالعه بیشتر در زمینه مراحل ثبت شرکت در کرج می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید

در انتها خاطر نشان می شویم که متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای می توانند با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.