مؤسسه های غیر تجاری در کرج مؤسسه هایی می باشند که به کارهای غیر تجاری و غیر بازرگانی مشغول هستند و قصد و نیت اعضا از عضویت داشتن و فعالیت در آن امکان دارد به شکل  انتفاعی ( جذب سود و مزیت و تقسیم آن بین اعضا ) یا به شکل  غیر انتفاعی ( مقصود  جذب سود و مزیت  و تقسیم آن بین اعضا نیست ) باشد.

مؤسسات انتفاعی

موسسه های انتفاعی در کرج نوعی از اداره غیر تجاری هستند که قصد و نیت از تشکیل و راه اندازی و عضویت در آن جذب سود و مزیت و تقسیم آن بین اعضای تاسیس کننده می باشد.

این قسم از اداره ها با هدف های غیرتجاری تشکیل و راه اندازی می گردند و در چارچوب های انواع آموزشگاه های علمی – ادبی – هنری – فنی , کلاس های آموزش زبان , اداره ها  و مدرسه های  آموزشی غیرانتفاعی و مورد های  به صورت شبیه آن صورت می پذیرد.

تشکیل و راه اندازی و فعالیت در این چنین اداره هایی حتما بایستی در چارچوب  یک بنگاه غیرتجاری ثبت شوند و برای آن که به ثبت برسند بایستی از اداره مربوطه به منظور آغاز فعالیت مجوز دریافت شود.

مؤسسات غیرانتفاعی

قسمتی از زیرمجموعه ی بنگاه های  غیرتجاری که گونه و راه وروش فعالیت و هدف از راه اندازی و تشکیل آن ها جذب سود و مزیت و تقسیم آن در بین اعضا نمی باشد موسسه های غیر انتفاعی در کرج نامیده می شوند.

این قسم از اداره ها در چارچوب  گروه های  سیاسی , دایره های اسلامی , سازمان های  خیریه , صندوق های قرض الحسنه , NGO ها و دیگر دایره ها  و نهادهای شبیه به هم صورت می پذیرند.برای آن که بتوان این قسم از اداره ها را به ثبت رساند  پیش  از هر امری موسسه ثبت مکلف می باشد در حین دریافت تقاضانامه مکتوب مبنی بر ثبت و راه اندازی  آن ها , موضوع ها  را از سازمان  کل نیروی انتظامی استعلام نماید  و بعد  از دریافت گواهینامه  و دریافت  جواب مثبت به منظور به ثبت رساندن اداره مورد تقاضا مبادرت نماید.

شایان ذکر است که حداقل تعداد شرکاء در تشکیل و راه اندازی اداره های  غیرتجاری 2 نفر است که می توان آن را افزایش داد اما نبایستی کمتر از دو نفر وجود داشته باشد .مقدار  سرمایه اولیه به منظور تشکیل و راه اندازی اداره حداقل10.000.000ده میلیون ریال است و می توان آن را افزایش داد اما نبایستی کمتر از این مبلغ گردد.

اداره های  غیرتجاری هم مثل  نهاد  های تجاری در دایره  ی ثبت شرکت ها ( در تهران ) و اداره  ثبت شرکت های اداره ی ثبت در مقر اصلی موسسه ( در شهرستان ها ) ثبت می شوند لازم به ذکر است که  رعایت نمودن تمامی قوانین و مقرراتی که  در نظام  نامه ی اصلاحی ثبت و تشکیل و راه اندازی  اداره های  غیرتجاری مصوب 1337 در رابطه با  آن ها ذکر گردیده الزامی و ضروری  می باشد.

جهت ثبت موسسه غیرتجاری در کرج می توانید با مشاوران وکارشناسان ثبت پایش تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

مدارک لازم جهت ثبت مؤسسات غیرتجاری در کرج

 1. اظهار نامه ارائه گردد. ( فرم چاپ شده تقاضانامه ی ثبت موسسه در 2 رونوشت و نسخه و وکالت نامه درهنگامی که تقاضانامه به وسیله نماینده قانونی صورت می گیرد  همراه با تاریخ و امضا ارائه گردد.)
 2. صورت جلسه مجمع عمومی موسس در 2 رونوشت ارائه گردد.
 3. رونوشت شناسنامه ی اعضای موسس ارائه گردد.
 4. رونوشت  کارت ملی اعضای موسس ارائه گردد.
 5. چنانچه اداره ی غیرتجاری از نوع غیرانتفاعی باشد تاییدیه ی مهر شده و نوشته شده از جانب نیروی انتظامی بایستی دریافت گردد.
 6. رسید پرداخت هزینه تجاری ارائه گردد.
 7. جواز مربوطه از سوی اداره مربوطه به منظور اداره های غیرانتفاعی بایستی دریافت شود.
 8. چنانچه اداره در کشور دیگری هم ثبت شده باشد ارائه ی گواهی نامه ی تصدیق همراه با ترجمه ی فارسی در 2 رونوشت الزامی و ضروری می باشد.

شایان ذکر است که مرحله های ثبت مؤسسه و ارائه ی مدارک به وسیله پایگاه اینترنتی ثبت شرکت ها میسر  می باشد و بعد  از به پایان رسیدن مرحله های ثبت و سپری شدن مدت زمان های تعیین شده  قانونی مراحل را  در دفتر مخصوص ثبت قید می کنند  و یک برگه تاییدنامه رسمی مبنی بر پذیرش ثبت اداره  به  دست تقاضا کننده می رسد.

هم چنین چکیده  ی این مورد ها و مشخصات و ویژگی های جامع اداره ( مشخصات اعضا – موضوع – نام – آدرس – اندازه  سرمایه ) به وسیله درخواست نامه بایستی در روزنامه ی رسمی کشور در یک نوبت چاپ و منتشر گردد.

در اداره های غیرتجاری تعیین نمودن مدیران به وسیله مجمع عمومی مؤسس انجام می پذیرد و ماموریت  کیفری آن ها در رابطه با بدهی ها و دیون شرکت وابسته به اندازه سرمایه آن ها می باشد.

مراحل ثبت موسسه غیر تجاری در کرج

متقاضیان محترم برای کسب آگاهی و اطلاعات لازم در مورد مراحل ثبت موسسه غیرتجاری در کرج می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.