به نهادی که میان دو یا چند نفر تاسیس و راه اندازی می گردد و در آن هر کدام یک از اشخاص به صورت نقدی یا به صورت کالا و یا کار سهم  خود را در وسط قرار می دهند تا به منظور انجام کارهای تجاری اقدام کنند و منفعت ها و ضرر هایی که  از این سرمایه به دست آمده را بین خود تقسیم نمایند شرکت تجاری می گویند.

جهت مطالعه بیشتر می توانید به مقاله ثبت شرکت و یا مراحل ثبت شرکت  مراجعه نمایید.

دلایل ایجاد و راه اندازی شرکت های تجاری چیست ؟

تاسیس شرکت های تجاری بازدهی بیشتری نسبت به فعالیت فردی دارد و دربردارنده مزیت هایی می باشد که فعالیت فردی دربردارنده آن نمی باشد این مزیت اعم از مهیا گردیدن سرمایه و دارایی بیشترو گردهمایی استادان و کارشناسان مختلف به منظور دستیابی به مقصودی واحد خصوصا محدودیت مسئولیت فعال های تجاری می باشد.

خاطر نشان می شویم در صورتی که شما عزیزان در هرکدام یک از مرحله های تاسیس و راه اندازی شرکت با سوال و یا مشکلی روبرو شدید می توانید با کارشناسان ما در ثبت شرکت ثبت پایش در ارتباط باشید تا کارشناسان خبره و کاردان ما با دانش و اطلاعات جامع کاملی که دربردارند شما را در این امر یاری نمایند.

تجمع سرمایه و تخصص های گوناگون

تاسیس و راه اندازی شرکت نیازمند همکاری شرکا می باشد و این همکاری با مهیا شدن سرمایه بیشتر و گردهمایی تخصص های مختلف مزایای بسیار زیادی را به ارمغان می آورد که فعالیت فردی دربردارنده این مزیت ها نمی باشد.

به همین سبب در دنیای امروز بیشتر مردم تلاش می کنند که فعالیت های خود را در حوزه های اقتصادی، صنعتی، کشاورزی، تولیدی و.... به صورت یک چارچوبی که ساماندهی شده است به انجام برسانند بنابراین به منظور تشکیل و راه اندازی شرکت های تجاری و غیر تجاری میل و رغبت بیشتری را از خود نشان می دهند تا از مزیت های این شرکت ها استعمال نمایند.

تقسیم و سود و زیان

منظور از تاسیس و راه اندازی هر شرکتی سودبری می باشد و قصد و غرض آن به دست آوردن سود و منفعت و تقسیم نمودن آن در میان شرکا می باشد که بایستی در شرکت به صورت اشکار و واضح بیان گردد ولی نه قصد انتفاع و نه ذکر تقسیم سود همراهی و ملازمه با آن ندارد و در صورتی که شرکت با ضرر مواجه شود آن هم میان شرکا تقسیم خواهد گردید.

امکان شرکت در مناقصه و مزایده و قراردادهای دولتی

فقط برای اشخاص حقوقی امکان شرکت و حضور در مناقصه ها و قرارداد های دولتی مهیا و فراهم شده است وشخص حقیقی قادر نمی باشد به شکل فردی و بدون حضور و شرکت در مناقصه ها و مزایده های دولتی ثبت نام نماید.

اخذ و اعطاء نمایندگی رسمی

در صورتی که شرکت به ثبت رسیده باشد دریافت نمایندگی از شرکت های دیگر امکان پذیر می شود برند هایی که در داخل و خارج دارای اعتبار می باشند به منظور جلوگیری از به وجود آمدن مشکل های مالی و حقوقی بیشتر با شرکت هایی که به ثبت رسیده اند و دربردارنده اعتبار قانونی می باشند قرارداد همکاری را به امضا می رسانند.

دریافت مجوز ها ، امتیازات و اعتبارات از سازمان ها و نهادها ( وام )

در بیشتر موارد امتیازها و اعتبارها به شرکت ها اعطا می گردد و اشخاص حقیقی از اخذ این چنین مزیت هایی بی نصیب و بی بهره می باشند.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.