به پروسه ای که بر اساس آن افراد و تخصص شان مانند برندهای تجاری علامت گذاری می شوند برند سازی شخصی می گویند.

برند سازی شخصی چیست

محتوای برند سازی شخصی این می باشد که از خود محصول پیروزی به دست نمی آید بدین معنا که مشخص کننده موفقیت و عدم موفقیت محصولی ماهیت و وجود آن می باشد.

این پروسه مانند مالکیتی که به فردی خاص متعلق است تعریف می گردد و دربرگیرنده ی پوشش،پیکر،ظاهر فیزیکی و حوزه های دانش می باشد.

شایان ذکر است که برند سازی شخصی تنها به موارد ذکر شده خلاصه نمی شود و سبب ایجاد احساس منحصر به فرد ایده ال و به خاطر ماندنی در مالک  برند می شود.در سال 1997 توسط Tom Petersبرای اولین بار این اصطلاح در یک مقاله به کاربرده و مطرح شده است.

برای برندسازی شخصی می توان از  نام یک فرد برای محصولات مختلف  استفاده کرد.مثلاً،املاک Donald Trump مشهور و بزرگ. این فرد از نام فامیلی او بر روی ساختمان‌ها و محصولاتش استفاده می‌کند.

برند شخصی ضمن اینکه سبب ماندگاری در ذهن می گردد ایده ای تاثیر گذار،روشن و دارای قدرت می باشد وهروقتی که دیگران یا مشتریان شما به شما فکرمی کنند  برندتان به ذهنشان خطور می کند.

برند شخصی نشان دهنده ارزش ها، باورها و توانایی های افرادی است که به منظورشکل گیری و پیشرفت آن چشم انداز و برنامه های اجرایی منظمی دارند.

دلایل برندسازی شخصی

برخی از اصلی ترین الزامات به منظور ایجاد برند شخصی عبارتنداز

 1. داشتن چشم انداز:برای انکه بتوانید برند شخصی بسازید باید در ابتدا برای باید دورنمای خود را تجزیه و تحلیل کنید.دورنمایی که انتحاب می کنید باید مدت دار و به خوبی قابل فهم باشد.از جنبه ی دیگر باید سبب شوق و انگیزه شود.بدون داشتن دورنمایی روشن نمی توان به اسانی به اهداف خود رسید. با گرداوری دورنما نگارگری جایگاه برند شخصی در آینده میسر می شود .
 2. تغییر و بهبود نگرش: با حرکت کردن در راه تخصصی شدن برند شخصی  این امکان وجود دارد که تغییر دیدگاه رخ دهد. باید این توانایی را داشت تا بتوان دیدگاه های منفی را مدیریت کرد و این تغییرات را به سمت بهبودی ارتقا داد.
 3. کسب شایستگی های لازم: یکی از مهم ترین عوامل در پایدارماندن برند شخصی بدست اوردن صلاحیت هایی است که بتواند به گسترش برند و انجام خدمات با اهمیت تر کمک کند.شایان ذکر است که صلاحیت ها باید بروز باشند.مانند تاریخ مصرف روی محصولات.
 4. کسب برتری در شایستگی ها: یکی از مهم ترین نکات این است که باید در برتری صلاحیت ها را حفظ کرد زیرااین امر موجب شکل گیری قدرت برند شخصی می شود.بعنوان مثال اگر3 نفر در یک رشته تخصص و مهارت لازم را چه از نظر فنی و سخت افزاری و چه  از نظر انسانی و نرم افزاری داشته باشند، فردی که برتری بیشتری نسبت به سایرین دارد برند شخصی معتبرتری خواهد داشت.
 5. یادگیری چابک:از انجایی که اصل  یادگیری در بیشتر تخصص ها مطرح است.اما در برند شخصی حرف اول را یادگیری ماهرانه میزند در یادگیری به صورت ماهرانه علاوه بر این که افراد همیشه در حال یادگیری هستند بلکه به صورت متبحرانه تر  این کار را انجام میدهند.و در این پروسه یادگیری ترکیبی به رندانه تر شدن آنان هم کمک می کند.
 6. خلق ارزش: به وجودآوردن و افرینش ارزش نتیجه تمامی تلاش ها در رابطه با برند شخصی می باشد. به بیانی دیگر بدست آوردن دانش، مهارت و تخصص لازم به به روز شدن آن ها کمک می کند تا فرد ی که دارنده برند شخصی است بتواند  اثری  را خلق کند که سبب متمایزشدن و برتری شود.

این همان موقعیتی است که برند شخصی با آن معنا و مفهوم می یابد.بیشتر افرادی که در کسب و کارشان با توجه به برند شخصی بهبود و پیشرفت چشم گیری بدست اورده اند دراین کار بسیار پا فشاری می کنند ومصر هستند و در تلاش های خود مقاومت و ایستادگی نشان می دهند.

 توجه داشته باشید که برند سازی شخصی کاری با مدت زمان بسیار زیادی می باشد.و ممکن است در ابتدا نتایج خوشایندی روی ندهد اما دست از انجام کار نکشید به زودی نتایج خوبی برای شما حاصل می شود.

ثبت پایش مفتخر است مشاور شما در کلیه امور ثبتی باشد بدین منظور در جهت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ثبت پایش تماس حاصل نمایید.

به منظور مطالعه بیشتر در خصوص دلایل ثبت برند در کرج به مقاله آن مراجعه نمایید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.