ثبت طرح صنعتی در موسسه حقوقی پایش زیر نظر کارشناسان مجرب ثبت طرح صنعتی انجام می شود.

در اینجا توضیحات کامل در رابطه با ثبت طرح صنعتی داده میشود.
تعریف طرح صنعتی به شرح زیر میباشد:
هدف از اصطلاح طرح صنعتی این است که مجموعه ای از خط ها و رنگ ها و شکل های سه بعدی برای متحول کردن شکل و شمایل محصولی  صنعتی طراحی شود.
در واقع طرح صنعتی نشانی از شمایل محصول است.پس در نتیجه طرح صنعتی باید به غیر از کارایی جدید و تخصصی محصول باید ظاهری متفاوت با دیگر محصولات مشابه داشته باشد.(شایان ذکر میباشد که تمامی پروسه طرح صنعتی در همه ی واحد های ثبتی با حداقل هزینه و به شکل کاملا تخصصی در موسسه حقوقی پایش انجام میشود)
اگر که شما به شمایل یک محصول تغییراتی داشته باشید یعنی این که آن محصول را از دیگر کالا ها متمایز کرده اید.و پیشنهاد میشود که این کالا به ثبت برسد.و با این کار میتوانید مانع سو استفاده دیگران از این طرح شوید.
طرح صنعتی برای گسترس بخشیدن به یک سری کالا اعم از ورزشی،لوکس،و.. کاربردی میباشد که باید این تحولات در شمایل کالا صورت بگیرد.
باید توجه داشت که طرحی را قانون ازش حمایت میکند که شکل و شمایل آن متفاوت باشد و نیز تنها تغییر عملکرد کالا شامل قانون طرح صنعتی نمیباشد.
چرا طرح های صنعتی باید حمایت شوند؟
طرح های صنعتی باید به شکلی باشد که زمانی که مصرف کننده به آن نگاه میندازد مجذوب آن شود پس در این صورت فروش محصول هم خوب میشودو نیز این خود باعث میشود که محصول ارزش و اعتبار بیشتری نسبت به دیگر کالا ها داشته باشد.
اگر که برای ثبت طرح صنعتی در کرج اقدام کنید و طرح را به ثبت برسانید میتوانید از مزایایی مثل ممانعت از کپی کردن طرح و یا ارائه محصولی با کیفیت بد با طرح شما  بهره مند شوید.

مزایای ثبت طرح صنعتی در کرج چیست؟

*پیشگیری از کپی شدن غیر قانونی طرح صنعتی
*معتبر کردن محصول و همچنین زمینه پیشرفت را فراهم کردن
*با ثبت طرح صنعتی میتوان یک سرمایه گذاری خوبی را شروع کرد زیرا متقاضی ثبت طرح صنعتی به  وسیله طرح صنعتی که ثبت کرده است برای بالا بردن کیفیت کالا  اقدام میکند و در آخر باعث رضایت مندی مشتریان میشود.
*در اصل ثبت طرح صنعتی یک سرمایه ای تجاری است که به این معنی میباشد :هر چقدر طرح موفق تر باشد اعتبار شرکت هم بالا تر میرود.
*اشخاصی که طرح صنعتی به ثبت میرسانند میتوانند در صورت لزوم این طرح را به اشخاص دیگر که متقاضی دریافت هستند انتقال بدهند .

تاثیر طرح های جدید و خلاقانه بر کسب و کار چیست؟
هدف از ثبت طرح صنعتی در کرج:
1-کوچکترین تغییری در طراحی کالا ها موجب میشود بین اقشار مختلف جامعه جذابیت پیدا کند و نیز دیگر تولید کنندگان به این فکر می افتند که یک طرح جدیدتر به بالازار ارائه نمایند. و این باعث میشود که همه قشر ها نسبت به سلیقه هایشان محصول دلخواه خود را داشته باشند.میشه اینطور مثال زد که همه کودکان طرح های فانتزی را میپسندند و بزرگسال ها این چنین نیستند .همه ی تولیدکنندگانی که طرح صنعتی به ثبت میرسانند برای ثبت طرح هم زمان گذاشته اند و هم هزینه داشتند تا هیچ کسی از طرح آنها استفاده نکند .
2- برای ماندگار بودن در عرصه رقابت و تبلیغات باید توانست طرح های نو و تازه را خلق کرد تا تمام مصرف کنندگان از استفاده کردن از کالا های دیگه صرف نظر کنند. زمانی که شما طرحی نو را طراحی میکنید این امکان را میدهید که کالای شما با کالا های دیگران متمایز باشد
3- همه تولید کنندگان باید محصولی با کیفیت عالی را به بازار ارائه دهند و با مصرف کنندگان صادقانه برخورد کنند تا محصولی را معرفی کنند که طرحی قدرتمند داشته باشد.
نحوه ی حمایت از طرح های صنعتی به چه صورت می باشد؟
طبق قانون زمانی میشود از کالایی حمایت کرد در مقابل سو استفاده ها که طرح آن کالا حتما به ثبت رسیده باشد.
-قوانین اجباری برای ثبت طرح صنعتی چه میباشد و چه پروسه ای را باید طی کرد؟
طرحی را میتوان به ثبت رساند که نو و با محتوا باشد.
طرحی را نو میگویند که در هیچ جای جهان اظهارنامه ای  برای ثبت آن ثبت نشده باشد.
طرح با اصالت نیز به هیچ عنوان تقلید از کالا های دیگران نمیباشد و طراح که آن طرح را به نوعی ابداع میکند در هیچ جا نباید شبیه آن داشته باشد.
طبق قانون ثبت اختراع ،طرح صنعتی،و برند مهلت ارفاقی برای استفاده طبق موارد زیر میباشد
1)به دلیل سو استفاده اشخاص سود جو و یا اشخاص صاحب حق شکایت شده باشد.
2)در بعضی از مواقع امکان دارد ارائه طرح صنعتی به منظور شرکت در نمایشگاههای رسمی باشد در این صورت شخص متقاضی ظرف مدت 30 روز میبایست اظارنامه تایید شده مسئولان برگزاری نمایشگاه را به اداره ثبت مربوطه ارائه دهد.
نمایشگاه رسمی****
نمایشگاهی که دولت برای برگذاری آن تاییدیه بدهد را نمایشگاه رسمی گویند.گاهی هم اشخاصی (حقیقی یا حقوقی) را دولت منتخب میکند تا برگذار کننده این نمایشگاهها باشند که صلاحیت آنها را هم باید قبلا تایید کرده باشند.
چنانچه قصد ثبت طرح صنعتی را داریم باید در ابتدا اظهارنامه آن را تنظیم کنیم که تمام اطلاعات و حتی عکس آن را باید دارا باشد و در شرایطی که طرح ، سه بعدی ارسال شود .اداره مالکیت صنعتی به بررسی آن میپردازد.در اظهار نامه طرح صنعتی باید اطلاعات طرح و مدارک شناسایی متقاضی درج شود.
اظهارنامه میتواند به دو شکل باشد :
1)مالکیت معنوی:کسی که طرح صنعتی را طراحی میکند مالک معنوی طرح محسوب میشود که اجازه واگذاری آن را به دیگری ندارد.
2)مالکیت مادی:کسی که متقاضی ثبت طرح صنعتی در اداره مالکیت صنعتی است مالک مادی  طرح است
از زمانی که اظهار نامه طرح صنعتی را ارئه میدهید طرح شما مورد حمایت قانون است و نیز پس از ثبت طرح آگهی طرح در روزنامه رسمی کشور منتشر میشود.
اشخاصی که اظهارنامه را ارائه دادند میتوانند قبل از اینکه طرح ثبت شود انصراف دهند و یا طرح خود را استرداد کنند.
و نیز متقاضی های ثبت طرح اجازه دارند که تا یک سال از چاپ آگهی ممانعت کنند.
راه های ثبت طرح صنعتی چیست؟
*ثبت طرح صنعتی در کشور
کلیه طرحها تنها در حوزه ثبتی خود مورد حمایت قرار می گیرند پس پشتیبانی از طرح به قلمرو کشور ها بستگی دارد.چنانچه میخواهید مطمئن شوید و در کشور در این زمینه مورد حمایت قرار گیرید باید در کشور تقاضا نامه حمایت را دریافت کنید.
متقاضیان فقط 6 ماه از زمان ارائه اولین اظهارنامه طرح صنعتی در اولیش کشور وقت لازم دارند تا استعلام لازم در دیگر کشور ها را برای حق تقدم طرح صنعتی خود به عمل آورند وگرنه قانون با ثبت آن طرح مخالفت میکند.
متقاضیان ثبت برند میتوانند با مراجعه به سامانه اداره مالکیت و وارد شدن به قسمت ثبت مشروط اظهارنامه  ،اظهارنامه خود را تکمیل کنند و تمام مدارک مورد نیاز را در آن قسمت وارد کنند .
*ثبت طرح صنعتی در خارج از کشور چه شرایطی دارد؟
    ثبت ملی
ابتدای امر باید متقاضی در کشور انتخاب شده خود مدارک مورد نیاز را طبق قانون به زبان آن کشور ترجمه کند و مدرک ها باید از سمت آن کشور بررسی شود تا به اداره ی مشخص شده برای ثبت ارائه بدهند.
    ثبت منطقه ای
در تعداد محدودی از کشور ها یک توافق نامه منطقه ای وجود دارند و به این معنی است که  اگر در یکی از این کشور ها تکمیل مدارک شود و عضو شوند در دیگر کشور های عضو هم مورد قبول واقع میشود.
    ایجاد سازمان منطقه مالکیت صنعتی آفریقا برای حمایت طرح ای صنعتی کشورهای آفریقایی که زبان مادیشان انگلیسی است
    ایجاد سازمان برای حمایت از طرح هایی در که در کشور هلند و لوکزامبورک و بلژک است
    ایجاد سازمانی برای حمایت از اتحادیه هایی که در کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند
    ایجاد سازمان برای حمایت از کشوران آفریقایی فرانسوی زبان
    ثبت بین المللی
شایان ذکر است که هیچ قانونی در هیچ کشوری مبنی بر این نیست که طرح صنعتی یک متقاضی در یک کشور به ثبت برسد و در مابقیه کشور ها هم از حمایت برخوردار باشد .البته در ثبت منطقه ای که در توضیحات بالا آمده است این امکان وجود دارد متقاضیان برای ثبت طرح صنعتی به شکل بین المللی باید براساس  موافقت نامه برای تمام کشور ها که عضو این موافقت نامه میباشن اظهارنامه ای را برای به ثبت رساندن طرح صنعتی خود ارسال کنند.
حق تقدم در کنوانسیون پاریس و مدارک لازم چیست ؟
حق تقدم در کنوانسیون پاریس یعنی کشوهایی که عضوش هستند میتوانند درخواست ثبت طرح صنعتی را در یکی از این کشورهای عضو ارائه دهند و این زمان را دارند که ظرف مدت 6 ماه در دیگر کشورهای کنوانسیون تقاضای طرح صنعتی خود را ارائه دهند . واگر این کار انجام نشود این حق تقدم از آنها گرفته میشود.البته متقاضیان طح صنعتی میتوانند حق تقدم را در کنوانسیون پاریس خواستار شوند

برای ثبت طرح صنعتی در کرج می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان موسسه ثبتی حقوقی پایش بهرمند شوید

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.