یکی از نیازهای مهم و اولیه انسان ها مواد غذایی می باشد.مواد غذایی به عنوان بازاری کارآمد و مناسب برای تجارت در بین فعالان تجاری و اقتصادی شمرده می شود. از آن جایی که بیشتر انسان ها به سلامتی خود و خانواده شان اهمیت می دهند در جستجوی برندهای مواد غذایی که با کیفیت و مرغوب می باشند هستند.

فهرست برند های مواد غذایی فهرستی طولانی و دارای زیر شاخه های زیادی است.مواد غذایی شامل انواع خوراکی های آماده شده و آماده استفاده می باشد که تنوع زیادی دارند.مانند انواع غذاهای آماده،انواع دسر ها،نوشیدنی ها،تولیدات صنعتی مانند بیسکوییت و پفک و ... و همه به نوعی برند غذایی محصول می شوند. به همین دلیل شرکت ها و کارخانجات فعال در حوزه غذایی کشور و در شهر کرج اغلب به ثبت یک برند و یا علامت تجاری بسنده نمی کنند و با توسعه فعالیت های خود و تعریف طبقات برند خود هر روز برندی جدید برای خانواده جدید خود در بازار معرفی می کنند و اهداف و استراتژی های تبلیغاتی و بازاریابی خود را بر این علامت هااستوار و پایدار می کنند.به منظور همین امر کلیه اشخاصی که در حوزه صنایع غذایی در کرج به فعالیت مشغول می باشند می توانند برند مواد غذایی خود را به ثبت برسانند و میان کالاها و خدمات خود و کالاها و خدمات هم صنفان خود در کرج و دیگر نقاط کشور وجه تمایزی  ایجاد نمایند.البته این تنها دلیل ثبت برند در شرکت های مواد غذایی در کرج نمی باشد. شرکت هایذ مواد غذایی به دلیل این که با سلامت انسان ها ارتباطی به صورت مستقیم دارند بایستی حتما برند خود را به ثبت برسانند. هیچ کارخانه مواد غذایی در کرج بدون دربرداشتن برند به عنوان شناسنامه محصولات خود نمی تواند در بازار اقدام به فروش نمایند .بنابر این شرکت های مواد غذایی ضمن دریافت مجوز ثبت شرکت مواد غذایی از سازمان غذا و دارو و اتحادیه صنایع غذایی ایران و تعیین نفراتی به عنوان مدیر فنی شرکت که دارای شرایط قانونی باشد باید برند غذایی هم داشته باشند.

در شرکت های مواد غذایی در کرج مسئول فنی مسئولیت کنترل و نظارت بر تولید مواد غذایی را برعهده دارد و باید تحصیلات مرتبط با موضوع تولید را در حداقل پایه کارشناسی داشته باشد. این فرد باید با تایید سازمان غذا و دارو منصوب شده باشد و پروانه مسئولیت  فنی را هم دریافت نموده باشد.

مدارک لازم جهت ثبت برند مواد غذایی

شرکت های مواد غذایی در کرج بایستی به منظور ثبت برند مواد غذایی خود در کرج نخست پروانه تاسیس خود را اخذ نموده باشند.پروانه تاسیس سندی می باشد که بعد از ثبت شرکت و صدور پروانه بهره برداری شرکت به وسیله معاونت غذا و دارد دانشگاه صادر می گردد.هم چنین دربردارنده مسئول فنی با شرایطی باشد که در فوق ذکر شده است.در صورتی که این چنین نباشد اشخاص قادر نمی بانشند به منظور ثبت برند مواد غذایی خود در کرج مبادرت نمایند.

الف- اشخاص حقوقی

 1. هر نوع تغییرات مانند تغییر نام،آدرس و تغییر مدیر عامل و هم چنین روزنامه تاسیس به همراه درج تغییرات.
 2. یک رونوشت از مجوز های شرکت شامل پروانه بهره برداری و جواز تاسیس.
 3. رونوشت کارت بازرگانی به نام شرکت یا مدیر عامل شرکت.
 4. رونوشت شناسنامه و کارت ملی مدیر عامل شرکت.
 5. ارائه یک نمونه از علامت تجاری مورد تقاضاد در ابعاد 10*10 سانتی متر.
 6. مهر شرکت.
 7. وکالت نامه نماینده قانونی در صورتی که نماینده قانونی پروسه ثبت برند را پیگیری می نماید.

 ب اشخاص حقیقی

 1. رونوشت شناسنامه و کارت ملی متقاضی.
 2. رونوشت جواز کسب و یا هرگونه مجوز فعالیت.
 3. رونوشت کارت بازرگانی به نام متقاضی.
 4. یک نمونه از علامت تجاری مورد درخواست در ابعاد 10*10 سانتی متر.
 5. وکالت نامه نماینده قانونی در صورتی که  نماینده قانونی پروسه ثبت برند را دنبال کند.

مراحل ثبت برند مواد غذایی در کرج

 1. عموما اولین گام در ثبت برند، استعلام آن می باشد، تا توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد.
 2. پس از انتخاب برند و تأیید استعلام می توانید به سامانه اداره مالکیت معنوی به نشانی http://iripo.ssaa.ir  مراجعه نمایید و اطلاعات و مدارک لازم را ارسال نمایید و کد پیگیری دریافت کنید.
 3.  پس از تکمیل اطلاعات در سامانه، ممکن است پاسخ اداره یکی از این سه حالت اخطار نقص، رد پرونده، آگهی نوبت اول باشد. که در حالت آگهی نوبت اول یعنی مشکلی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته و می بایست نسبت به ارائه مدارک اقدام نمایید.
 4.  بعد از انتشار آگهی نوبت اول بایستی مدارک به صورت فیزیکی به اداره مالکیت معنوی تحویل داده شود، و نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول و هزینه حق الثبت اقدام نمایید.
 5.  پس از گذشت زمان مقرر در صورتی که شخص یا اشخاصی نسبت به برند شما اعتراضی نداشته باشد باید برای آگهی نهایی و دریافت سند قطعی برند اقدام کنید.

در جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اظهارنامه ثبت برند به مقاله آن مراجعه نمایید.

متقاضیان محترم در صورت مواجه شدن با هر سوال یا مسئله ای با مشاوران و کارشناسان ثبت پایش در ارتباط باشید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.