ثبت آنلاین برند

برند یک نام تجاری،علامت یا نشانی است که برای شناسایی کالاها یا خدمات فروشنده و متمایز کردن این کالا ها یا خدمات رقبا به کار می رود. در واقع برند اسم یا عنوانی است که معرفی کننده شخص حقیقی یا حقوقی می باشد و سبب شناسایی فروشنده یا سازنده می گردد.شرکت هایی که دارای برند هستند، می توانند محصولاتشان را از سایر محصولات متمایز سازند و از طریق برند محصول خود،برای گسترش معروفیت و کسب درآمد بیشتر اقدام نمایند.

اولین گام برای ثبت برند انتخاب نام برای آن است. برند نباید مشابه دیگری داشته باشد.لذا، ترجیحاَ باید از اسمهای مختلط یا چند سیلابی استفاده کرد. علایم تجاری می بایست ویژگی هایی داشته باشند از جمله:

الف)موجب گمراه کردن مشتریان نگردد.

ب)باید وجه تمایز داشته و ابتکاری باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ثبت برند به مقاله ی ثبت برند مراجعه نمایید.

 

مراحل ثبت برند

پس از استعلامات ذکر شده در خصوص ثبت برند لازم است ، که اظهارنامه ثبت برند به صورت آنلاین تکمیل شود و طی آن مشخصات مالک برند و خود برند برای اداره مالکیت صنعتی که متولی ثبت برند است ارسال گردد . پس از 35 الی 40 روز کاری چنانچه نتیجه اظهارنامه مثبت باشد . کارشناسان ثبت ایلیا مابقی مراحل ثبت برند را برای شما انجام خواهند داد این  مراحل عبارتند از  دونوبت آگهی روزنامه رسمی در روزنامه قوه قضاییه کشور که جهت اطلاع رسانی عمومی در خصوص ثبت برند شما انجام می شود که طبق قانون باید یک ماه زمان بین این دو جهت طرح دعوی و شکایات یا معارضات در نظر گرفت ، سپس  در مرحله آخر وکیل ثبت برند ایلیا با مراجعه حضوری به اداره مالکیت تصدیق ثبت برنتان را اخذ می نماید که برای شما ارسال می گردد . 

بررسی آنلاین برند

برای پیشگیری از عدم ثبت به علت تشابه و یا تکراری بودن برند ابتدا باید استعلام برند انجام دهید تا از ثبت یا عدم ثبت برندتان اطمینان حاصل نمایید.

سامانه استعلام برند و علائم تجاری یکی از مرسوم ترین و کاربردی ترین شیوه ها در استعلام برند در کشور محسوب می شود. این سامانه از این حیث حائز اهمیت است که در صورت تکراری بودن نام برند و عنوان تجاری از ارسال همان نام به سامانه ی مورد نظر جلوگیری خواهد شد. همین مساله به صرفه جویی در زمان و هزینه جهت ثبت برند مرتبط می شود. از جهت دیگر با استعلام برند می توان از تمامی برندهای ثبت شده در  ۴۵طبقه ی کاری اطلاع حاصل کرد.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.