یکی از شرکت های هفت گانه شرکت های تجاری شرکت تضامنی می باشد صرف نظر از نوع فعالیت شرکت تضامنی تجاری محسوب می شود.

ثبت شرکت تضامنی در کرج

در مورد شرکت تضامنی شخصیت و اعتبار شرکاء بسیار کلیدی و قابل اهمیت می باشد و در توضیحاتی که در ادامه بیان می کنیم متوجه اهمیت این امر خواهید شد. مطابق ماده ۱۱۶ قانون تجارت شرکت های تضامنی به  شرکت هایی گفته می شود که در تحت اسم مخصوص برای امور تجارتی بین دو یا چند نفر با مسئولیت تضامنی تشکیل شده است. در صورت عدم کفایت سرمایه شرکتبرای پرداخت بدهی های آن، هر یک از شرکاء مسئول پرداخت کلیه دیون و تعهدات شرکت می باشند و در صورتی که مابین شرکاء قرار دادی غیر از این بسته شود از نظر قانون در مقابل اشخاص ثالث ارزشی ندارد ( و البته در بین خود شرکا دارای ارزش و اعتبار قانونی است ) و در صورت وجود بدهی در شرکت تضامنی، طلب کار شرکت می تواند طلب خود را از هر کدام از شرکاء که بخواهد مطالبه کند. با این وجود شریکی که در هم چنین موقعی طلب بستانکاران را پرداخت کند، می تواند به هر یک از شرکاء دیگر مراجعه و سهم زیان آنها را به تناسب سرمایه ای که در شرکت داشته اند و یا با توجه به قراردادی که بین آن ها وجود داشته است وصول نماید و با توجه به این شرایط است که این نوع از شرکت ها از نظر مشتریان شرکت و اشخاص ثالث دارای اعتبار زیادی می باشد و از سویی در ابتدای تاسیس شرکت، انتخاب شرکاء نیاز به اعتماد و دقت زیادی دارد.

مدارک  ثبت شرکت تضامنی در کرج

 • ارائه دو نسخه امضاء شده از تقاضانامه شرکت.
 • ارائه دو نسخه امضاء شده از شرکتنامه شرکت.
 • ارائه دو نسخه امضاء شده از اساسنامه شرکت.
 • ارائه رونوشت برابر اصل شناسنامه و کارت ملی کلیه شرکاء.
 • ارائه اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری اعضاء هیئت مدیره.
 • ارائه اصل مجوز صادره از مرجع صلاحیتدار. (در صورت مجوزی بودن موضوع شرکت)
 • ارائه دو نسخه امضاء شده از صورتجلسه مجمع عمومی موسسین شرکت و صورت جلسه هیئت مدیره.
 • ارائه اصل وکالت نامه وکیل یا نماینده قانونی. (در صورتی که تصمیم دارید که از طرف شما وکیل یا نماینده قانونی او به اداره ثبت شرکت ها مراجعه نماید.)
 • ارائه تعهد نامه کلیه اعضاء هیئت مدیره مبنی بر نداشتن سوء پیشینه کیفری و نداشتن محدودیت های قانونی برای عضویت در هیئت مدیره و هم چنین قبول سمت در هیئت مدیره شرکت.

مراحل ثبت شرکت تضامنی در کرج

نخست دو نسخه تقاضانامه و دو نسخه از شرکت نامه رسمی تکمیل می گردد. بعد از آن دو جلد از اساسنامه شرکت تهیه و تنظیم می شود و ذیل آن به وسیله کلیه شرکا به امضا می رسد. پس از آن متقاضی بایستی به سامانه ثبت شرکت ها مراجعه نماید و به ترتیب اولویت 5 اسم انتخاب نماید و اطلاعاتی که در سامانه درخواست شده است را کامل نماید. بعد از آن کارشناس مربوطه با بررسی نام های انتخابی، نسبت به انتخاب و تعیین یک نام اقدام خواهد کرد. سپس کارشناس حقوقی به بررسی اطلاعات وارد شده می پردازد، در صورتی که دارای نقص باشد به منظور شما درسامانه ابلاغ رفع نقص ارسال می گردد و باید نقص را رفع نمایید و در صورت عدم نقص اطلاعات ، آن را تاًیید می کند. شما بایستی پس از پذیرش اینترنتی، نسخه اصلی صورت جلسات تنظیمی و پیوست های آن ها را از طریق باجه های پست به صورت سفارشی به آدرس ذکر شده در تاًییدیه ی پذیرش ارسال نمایید. با تکمیل فرم ها و ارسال آن به اداره ی ثبت شرکت ها اگر صورتجلسه ی شما دارای نقص باشد برای شما ابلاغ رفع نقص ارسال می شود و باید نقص را برطرف نمایید و در حالتی دیگر حتی ممکن است صورتجلسه ی شما مردود گردد که در این حالت دلایل رد صورتجلسه طی ابلاغیه ای به شما اعلام می گردد تا نسبت به صدور صورتجلسه ی جدید اقدام نمایید. در صورتی که صورتجلسه شما مورد پذیرش قرار گرفت، مسئول اداره ،دستور ثبت در دفتر ثبت شرکت ها را صادر می نماید و مشخصات محتویات در دفاتر مخصوص ثبت می شود. پس از آن صورتجلسه تنظیمی شما در روزنامه کثیرالانتشار و روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران چاپ و منتشر می گردد.

در پایان لازم به ذکر است چنانچه در ارتباط با ثبت شرکت تضامنی نیاز به راهنمایی و مشاوره داشته باشید، می توانید به راحتی ضمن تماس با مجتمع ثبت پایش با کارشناسان خبره و وکلای پایه یک باتجربه همکار ما در مجتمع ثبت پایش مشاوره ای به صورت رایگان داشته باشید.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!
کمترین زمان برای ثبت شرکت در کرج

سرعت و دقت بالا

ثبت پایش

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

پاسخگویی 24 ساعته برای ثبت برند در کرج

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  راه اندازی سامانه چت آنلاین مجموعه حقوقی پایش در جهت راحتی مشتریان محترم

آخرین نظرات کاربران

 • امیر اسلامی نیا

  باسلام و احترام. ممنونم از مجموعه حقوقی پایش بخاطر ثبت برند اینجانب و برخورد و پیگیری پرسنل 

 • نوید بهروزی

  باید گفت یکی از بهترین مجموعه های ثبت شرکت، مجموعه ثبتی پایش هست.